Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Diera v zákone. Nie je jasné, kto má preniesť pacienta zo sanitky do nemocnice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je mi smutno

z toho, že všetci, opakujem všetci vrcholoví riadiaci pracovníci či už nemocníc, ministerstva, poisťovní ... vedia, že okrem dovozu pacienta ho treba aj prepraviť na príslušné oddelenie.
Pýtam sa dámy a páni, keď už bude tento akt zákonne ošetrený, už budú voľní pracovníci v nemocnici, alebo šofér bude mať spolujazdca na takúto pomoc? Vy nepokladáte za svoju pracovnú povinnosť zabezpečiť prenos pacienta? Je zákonne ošetrené, že pri havárii majú hasiči alebo záchranári pacienta naložiť do sanitky, alebo budú čakať na brigádnikov z červeného kríža? Tak, ako je to s nakladaním nehybného pacienta do sanitky v jeho domove.
A vážený pán riaditeľ Zlatomoraveckej nemocnice, nič by sa vám nestalo, keď už nemáte voľných pracovníkov, aby ste aj vy občas urobil dobrý skutok. Ak by vás to ponižovalo, tak si vyškolte vrátnika na túto činnosť.
Opakujem ešte raz, hanbite sa všetci, ktorí beriete peniaze za činnosť vykonávanú nezodpovedne a neúplne.
 

len v kratkosti.

vo svojom príspevku ste použili niekoľko výrazov : Dovoz, prepraviť, prenos viete, že každí tento výraz znamená niečo iné ?
no a k riaditeľovi, šibe vám ? on bude nosiť pacientov? ostarol so a ešte nemáš rozum, alebo už nie ?
 

Vážený pán generál,

chápem vás, predpokladám, že svoj život ste žil a žijete obklopený ľuďmi, ktorí na vás robia. Riaditeľ nemocnice riadi, rovnako aj minister a všetci zainteresovaní. Cieľom riadenia je zabezpečiť chod riadeného objektu, jeho činností. Dovoz - prevoz alebo preprava pacienta ( vyberáte takú terminológiu, ktorá vám vyhovuje ) je činnosť v tomto riadenom úseku. Ak nebola zabezpečená , čo je evidentné, riadiaci pracovníci vykonávajú svoju činnosť nezodpovedne. Ak im chýba zákonný predpis, najprv musia zabezpečiť potrebnú činnosť ( prevoz pacienta s vyložením a prenesením ak už tak chcete ) a potom môže riešiť nedostatky predpisov, zákonov. Ak ste doteraz nemal takú skúsenosť, tak vám ju prajem, aby ste chodil po susedoch a hľadal ochotného, zdravého a silného dobrosrdečného človeka, ktorý vám unesie nosidlá so 100 kg chlapom cez dvere izieb, schodoch.... a hádam ešte aj pôjde s vami sanitkou do nemocnice, aby vám ho pomohol odniesť na určené miesto. Neurážajte sa, ale žiadajme zodpovedné vykonávanie si platených riadiacich funkcií na úplné zabezpečenie cieľov riadenej činnosti. A ak to pán riaditeľ nemocnice nevie zabezpečiť výkonom riadiacej funkcie, nech nosidlá nosí sám.Takže vážený generál, nie je to o rozume, ale o arogancii pri výkone funkcií.
Česť takejto práci!
 

nerád sa tentujem,

lebo byť chorý je samo o sebe zlé. v tom sa asi zhodneme.
tu ide o to, že bolo zavolané zlé auto ( sanitka). neviem ( chvala bohu ako to chodí) , ale malo by byť upozornené od objednávajúceho, že pacient je imobilný a teda pýtať si auto take, na ktorom sa dá človek odviesť v imobilnom stave.
nečakajte, že riaditeľ nemocnice bude zodpovedný za prevoz každého pacienta, potom nebude riaditeľ, ale sanitár.
arogancia, tu nie je. tak ako sa nevieme dohodnúť my dvaja, nemusia sa ani ľudia na iných miestach.
 
Hodnoť

 

tie vase diery v zakone? a co tak pouzit zdravy rozum....ci uz kazda blbost (tym nemyslim presne tuto situaciu) musi byt doslovne napisana v zakone?
 

 

Zdravý rozum ti nepomôže, keď sa niečo stane a zistí sa, že na danú činnosť nemáš papier.
 
Hodnoť

 

Pri tomto zákone a v mnohých prípadoch môže mať pri nemocniciach službu aj pohrebná služba.
 
Hodnoť

Podla nas

by tuto ocividnu dieru mal vyuzit súdruh minister Richter - usetril by ;)
 
Hodnoť

 

Celý zákon ktorý sa týka dopravnej zdravotnej služby (DZS) je momentálne postavený zle. Prakticky je to taxislužba hradená zdravotnou poisťovňou ktorá nemá s prívlastkom ZDRAVOTNÁ nič spoločné. Už len to že je ju možné prevádzkovať iba na voľnú živnosť je diskutabilné, pretože v tomto prípade na ňu nemá dosah napr. taký Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou lebo nie sú zdravotnícke zariadenie. Dôležite je mať zmluvu s poisťovňami, hlavne s tou najväčšou. Zákon ani neupravuje vozidlá určené pre DZS ani vzdelanie vodiča. Prakticky to vyzerá tak že veľa DZS má kvôli lepšej spotrebe PHM osobné vozidlá alebo mikrobusy bez nosítiek alebo transportného kresla, žiadna alebo len minimálna zdravotnícka výbava, vodič bez minimálneho zdravotníckeho vzdelania alebo kurzu. Z týchto dôvodov už pacienta ktory napr potrebuje inhalovať kyslík už musí voziť záchranka, lebo O2 je medicinálny plyn ktorý môže podávať iba zdravotník, čo vodič DZS nie je aj keď si pacient doma sám riadi inhaláciu.
Napr. v ČR musí byť ako vozidlo špeciál sanitka DRNR s max obsadenosťou 5 pacientov, vybavená zdravotníckym materiálom, kyslíkom na inhaláciu a po novom aj automatickým defibrilátorom. K tomu musí mať vodič kurz vodiča pre dopravu ranených nemocných a rodičiek (DRNR).
 
Hodnoť

funebráci pacientov neprenášajú ...?

...boj o pacienta končí tam, kde poisťovňa nezaplatí - to je tragédia systému, ak o všetkom rozhodujú prachy a pacient-poistenec je to posledné čo ich zaujíma.
 
Hodnoť

 

Pani redaktorka asi nemá o čom písať, tak vykonštruováva kauzy aj tam kde nie sú a zapája do toho aj svojich príbuzných.....z iného pohľadu ide o to, že prevozová sanitka vykonáva iba prevoz, ak ide o imobilného pacienta tak príbuzní majú možnosť sprevádzať svojho príbuzného sanitkou....ja osobne by som svojho imobilného otca nenechala samého v sanitke bez doprovodu....a následne keď príde sanitka na miesto určenia, tak keď ide o imobil.pacienta, musí si šofér sám ísť ohlásiť ošetrovateľa, ktorý može byť pri inom pacientovi, može byť napríklad aj na operačnej sále...čiže može sa stať, že pacient musí počkať. Ak je pacient privezený na polikliniku, tak tam žiadny ošetrovateľ nie je :-( Mrzí ma, že redaktorka špiní na našu nemocnicu, na našich zdravotníkov, ktorí si za oveľa horších platových aj pracovných podmienok vykonávajú svoju prácu - poslanie svedomito a čestne....:-)
 

 

vy aj pisanemu slovu rozumiete a citate po sebe?
o akej redaktorke hovorite? a o akých jej pribuznych? islo o nemocnicu? islo. bol tam niekto, kto by pacienta preniesol? nebol. cakal pacient pol hodinu? cakal.
takze sa treba zamysliet nad slovkom svedomito a az nasledne pisat.
 
Hodnoť

 

Ak nie je sucit a Laska k cloveku, ziaden predpis ani zakon to nezmeni.
 


Už ste čítali?