Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kardinála Korca pochovali v hradnej katedrále v Nitre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

a koho to zaujima?
 

 

Teba ked na to reagujes...
 

 

ty by si mi mozna mohol vysvetlit toto vyhlasenie hlavy Katolíckej cirkvi ktora vyjadrila hlboký zármutok nad stratou veľkej osobnosti. On ten Kardinal Korec nezije uz posmrtny vecny zivot ?
mínus | Charli
 

Premarnena prilezitost

Po 89 sa ocakavalo ze sa stane osobnostou ktora bude moralnym prikladom pre ostatnych slovakov. Zial stal sa pravy opak. Svojou podporou zla v podobe Tisa Meciara Fica sa jednoducho zdiskreditoval.
 

 

FICO: Každé jedno stretnutie, ktoré som s ním absolvoval, bolo pre mňa sviatkom. Vždy som sa z každého stretnutia veľmi veľa naučil. Pamätám sa, ako ku mne zdvíhal prst a hovoril: Nezabúdajte na ľudí, nezabúdajte na Slovensko! TO BY ANI NEPOTREBOVALO KOMENTÁR, no predsa dodám, že Fico veľmi málo počúval, ale na svojich ľudí naozaj nezabudol...
mínus | taptap
 

len na doplnennie informácie

v Hradnej katedrale kde sú tajomné podzemné katakomby je pochvaný aj monsignore Hlinka aj Monsignore Tiso
/ Tisov hrob v Blave je prázdny / tak isto aj Hlinkov v hrob pod katedralou sv Martina je prazdny nie je tam Hlinka.
 

 

pochybujem, Nitra by "to" dávno vytiahla, bola by pútnym miestom predčiacim Šaštín aj Levoču
 

informácia je tajná nevedia to

toto vedia len 3 rímskokatolícky knazi , mam to od jedneho z nich ale nie priamo ale cez jeho znameho ktorý to povedal jeho strykovi a ten mne.
 

 

tak už ste tej tajnosti dali :D
Skôr ste mali podnietiť nitrianske biskupstvo
 

 

Tisov hrob je tam kde je, našli sa tam osobné veci prezidenta; Hlinkov hrob má byť v Ružomberku, kde ostala sklenená truhla. Takže žiadna Bratislava.
 

V slobode

sa ťažšie rozpoznáva dobro od zla. Ai kardinál zlyhal, pdporoval zlo.
 

najčestnejší Slovák..

a zvlášť vzorný kňaz..pohreb bol dôstojný.Príhovor premiera Fica bol veľmi dobrý..je to inteligent..len neviem,kto mu poradil tie balíčky..
 

súdruh zadrž..

bol to svätec a nie komunistický zločinec ako belhomme..
 

a čo sa čuduješ,

...Fiko bol vždy predsa komulík )))
 

Nechapem preco cirkev dovolila mat

prejav pri pohrebe kardinala komunistovi?
 

 

Pretoze komunisti zo Smeru drzia statnu kasu...
mínus | taptap
 

znamenie

Je to znamenie:
Pán kardinál Korec sa začal už pri spúštaní truhly v hrobe obracať.
Tu je to vidiet na videu ako bola truhla otočená nabok.
https://www.youtube.com/watch?...
mínus | rAKTOR
 

V čase neslobody

, v čase komunizmu , v čase vlády jednej strany - a to komunistickej sa zachoval pán kardinál dobre . Má veľké zásluhy na tom. že si teraz môžeme uživať slobodu, že si občania môžu povedať verejne svoj názor, keď im to súčasná vláda jednej strany v médiach ovládaných touto súčasnou vládnou stranou dovolí.
Napíšem iba svoj názor, nemusíte s ním súhlasiť: Pán kardinál bol v deväťdesiatych rokoch minulého storočia rád, že tu máme svoj vlastný slovenský štát, aj keď ho "vybojovali" politici, ktorí v týchto rokoch - nie však všetci - dovolili našu krajinu cez privatizáciu a aj iným spôsobom "drancovať". Aj v neskoršom období, za iných vlád sa tu často diali "nepekné" veci, na ktoré mal náš pán kardinál a aj iní cirkevní hodnostári neustále poukazovať . A zamiešať sa do prezitentskej kampane pre jedného kandidáta vetou - "on má rád Slovensko" to mnohých našich občanov "prekvapilo" . Od takej významnej osobnosti, ktorá svojim podielom prispela k pádu bývalého režimu, sa nečakalo, že takouto vetou podporí kandidáta, ktorého nádejná politcká kariera sa vďaka členstvu vo vtedajšej štátostrane začala tak perspektívne vyvíjať ešte pred Novembrom 89.
 

1 2 >

Už ste čítali?