Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ľudia sa búria proti komunitnému centru. Mesto na jeho presun nevidí dôvod (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pan holubek, palec hore za odvahu napisat o tomto clanok, Aj ked velmi opatrny, ale predsa....
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Prečo

sa neodporúča KC do priestorov žitia jeho zakaznikov? To je najvacsia chyba, tam by malo byt, aby sa naucili jeho zakaznici udrziavat poriadok, cistotu okolia!! To by bol prvy uspech KC.
Vie niekto, kolko sa rocne vynaklada na KC v SR? A ake su konkretne vysledky, napr. v zakladnom vzdelavani, hygiene, starostlivosti rodicov o ich deti...
Projekt KC Kosice, to je nepodarena diplomova praca, hadam ani jeden ciel jeho cinnosti sa asi neda vyhodnotit. Lunik je dokazom.
Myslim si, ze radnica v Zlatych Moravciach by mala zvazit umiestnenie KC, v ziadnom pripade do obyvanej casti mesta zakony respektujucich obcanov taketo zariadenie nepatri.
 
Hodnoť

Môj názor:

Komunitné centrum predstavuje inštitucionálne zariadenie, ktoré poskytuje primárne programy reagujúce na aktuálne problémy a potreby miestnej komunity. Ako im zabezpečíme primárne programy ak nie tam,kde je väčšina segregovaných občanov.Ťažko bude zvolávanie týchto rómskych občanov tam,kde sa plánuje toto komunitné centrum, nielen na ich vzdelávanie.On-oni radšej zostanú vyvaľovať sa,alebo túlať sa,ako by išli niekam sa vzdelávať.To sa nejedná len o mladých , ale aj tých starších,ktorí by mali byť príkladom tým mladším.Súhlasím s tajmahalom. A radnica ignoruje občanov,ktorí nechcú vo svojej blízkosti takéto centrum.Škoda !!!
 
Hodnoť

 

Na doplnenie informácií
11.1.2018 som na rokovaní MsZ v Zlatých Moravciach podala Poslanecký návrh na na zrušenie uznesenia č.728/2017 z 30. zasadnutia mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach konaného dňa 28.09.2017

A prečo? zverejňujem Dôvodovú správu k tomuto návrhu, citujem:
“Na predchádzajúcom rokovaní MsZ Ing. Šoóky informoval poslancov MsZ o Petíci občanov mesta Zlaté Moravce, predovšetkým obyvateľov bývajúci v okolí Materskej školy na ulici Slnečná 2.

V petícii 588 občanov mesta požaduje zmenu miesta realizácie projektu“ Terénna sociálna práca v obciach“a plánovaného projektu „Komunitné centrum v meste Zlaté Moravce“.

Keďže práca poslanca mesta je vlastne služba občanovi, poslanecký zbor mesta Zlaté Moravce by mal rešpektovať vôľu svojich voličov
a 588 občanom z celého mesta vieme pomôcť, a vyhovieť petícii môžeme iba zrušením tohto uznesenia .

Z tohto dôvodu predkladám tento poslanecký návrh."

Tento môj poslanecký návrh kolegovia poslanci neodsúhlasili…
 
Hodnoť

Ak sa nevyhovie

občanom, tak navrhujem, aby sa stanovili konkretne meratelne ciele pre pracovnikov KC, napr. zvyšenie dochadzky Ciganskych deti do školy o 30% za rok, cistota okolo ich obydlí ( úplná), atď. Pokial sa kriteria nesplnia, pracovnici KC vratia celorocnu mzdu, a KC sa zlikviduje.
 


Už ste čítali?