Štvrtok, 6. august, 2020 | Meniny má JozefinaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezidentka Čaputová otvorila v Múzeu holokaustu Stretnutie generácií (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pani Prezidentka je jednička -

vie kedy, kde a čo je potrebné povedať a vie aj v pravú chvíľu urobiť to čo je potrebné pre pokrok civilizácie
 

 

Plány na presídlenie židov vznikli ešte pred vojnou. Dlhodobým strategickým cieľom bolo vytvorenie židovského štátu Izrael. Sionistický kongres, ktorý sa v roku 1933 konal v Prahe, vyzval židov o čo možno najrýchlejšie vybudovanie národnej domoviny. Jasne stanovili cieľ: Nezávislosť židovského národa v Palestíne na oboch brehoch Jordánu nie ako menšiny, ale ako niekoľkomiliónovej komunity! Po roku 1933, teda ešte pred vojnou, odišlo z Európy, z vlastnej iniciatívy - z vlastného rozhodnutia, do Palestíny viac ako 1 milión židov. Židovské obce viedli presnú evidenciu svojich členov, tá bola využívaná ako podklad pre deportácie. Vypracovali menné zoznamy svojich členov, a všetci židia i židovské organizácie boli podriadené Židovskej náboženskej obci, vrátane osôb bez vyznania. Židovské obce vytvorili kvôli tomu veľmi rozsiahli administratívny aparát a zamestnávali mnoho pracovníkov. Povolania do transportov rozosielali židovské obce a zaisťovali ich hladký priebeh. Transportné oddelenie obce vždy vytriedilo tých, ktorí boli z nejakých dôvodov, napr., zamestnanie rodinného príslušníka na obci, pred transportom chránení. Samotní židia vnímali Židovskú obec ako organizátora deportácií.
 

nacistické vražedné monštrá

nemali inú možnosť len osoby zo zoznamov voziť do plynu? boli to vôbec ľudia?
 

 

Hlavne je smutne, ako Zidia odvrhli vlastnych. Rozlisuj medzi tymi, ktori chceli a mali zaujem budovat zidovsky stat, a tymi, ktori nechceli a zaujem nemali. Dodnes by nebolo zidovskeho statu. Sionisti vedeli, co robia. Polsko rozdelili podla nemecko–sovietskeho paktu. Severozapadnu cast pripojili k Nemecku, vychod k Sovietskemu zväzu a v juznej casti vytvorili Generalny gouvernement so sidlom v Krakowe, v ktorom sa zidov rozhodli usadit. Presidlenie zidov bola celoeuropska akcia, zapojilo sa do nej Nemecko, Francuzsko, Belgicko a dalsie staty. Prve transporty z Francuzska a Belgicka odisli v roku 1940.
Dejiny druhej svetovej vojny a holokaustu boli take, ako ich Sovieti opisali v ramci svojej vojnovej a povojnovej propagandy, su kompletne vymyslenym falzifikatom Sovietov a sionistov, dôsledkom toho bolo skomunizovanie velkej casti Europy. Na Slovensku zaviedli nezmyselne ustanovenia obmedzujuce slobodu slova, ludia su odsudzovani len za to co si myslia, pisu a hovoria, ze nesuhlasia s oficialnou zmanipulovanou mienkou.
Dookola omielana manipulacia, ze stat platil 500 mariek za deportacie... Zidovske obce v statoch Europy zostavili zoznamy na presidlenie, sami vyberali potrebny pocet ludi pre jednotlive transporty. Sionisti mali logistiku zvladnutu vyborne a zidovske obce sofistikovane spolupracovali. Za kazdeho presidleneho staty Europy platili tzv. osidlovacie poplatky, hradili naklady na presidlenie, naklady na vybudovanie ubytovania, stravu, prepravu a dalsie naklady s presidlovanim spojene. btw Slovensko zaplatilo necelych 70% sumy nakladov.
A ako môze byt niekto taky naivny a mysliet si, ze sa nezachovali kompletne zoznamy osôb, ktorym boli udelene vynimky, ci uz prezidentske vynimky, ministerske vynimky, biele karty, dekrety, legitimacie, pricom kazda vynimka sa vztahovala na vsetkych rodinnych prislusnikov, stacilo, aby jeden clen rodiny dostal vynimku. A tiez, ak jeden clen rodiny prijal krst, cela rodina sa vyhla deportacii. Na nete je dostupna tiez specificka skupina vynimiek spracovana a uverejnena Ustavom pamäti naroda. Ide o zoznam agentov-zidov z obdobia rokov 1939-45, s ktorym pracovalo Ustredie statnej bezpecnosti (ÚŠB), zoznam obsahuje menoslov konfidentov z radov zidov.
Prosim ta, len to pred nikym nehovor, pretoze na Slovensku je popieranie holokaustu trestne od roku 2001, s ucinnostou od 1.septembra 2011. Kto verejne popiera, spochybnuje, schvaluje, alebo sa snazi ospravedlnit holokaust, zlociny rezimu zalozeneho na komunistickej ideologii alebo zlociny iného podobneho hnutia, potresta sa odnatim slobody na sest mesiacov az tri roky.
 

 

neexistuje na tejto zemi žiadny iný národ, ktorý by si násilne vytvoril vlastný štát na území, kde dvetisíc rokov nežil!!!
 

 

A Tiso, neskôr Hitler im s tými deportáciami z územia Slovenska iba pomáhal, a to cez plynové pece v koncentráčnych táboroch. Hmmm ...
 

11% v roku 1922

Ano Tiso ich nakladal na lopatu ach jaj. Rok 1922 na celom uzemi Palestiny tvorili Zidia 11% - pre porovnanie zruba rovnaky pomer ako pocet romov na Slovensku a dnes su tam Zidia vacsina aj napriek tomu ze kazdy dobre vie aku porodnost maju Arabi. Odkial sa tam len vzali ?https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Akosi nedokazem pochopit, co take potrebne v pravu chvilu urobila pre pokrok civilizacie, ked vymenovala do lukrativnej privilegovanej pozicie velvyslanca Kovaca mladsieho.:-)
To bolo snad tiez na jednicku?

BTW, predpokladam, ze demokraticke sme mi za toto nevinne konstatovanie opat zmaze prispevok, lebo ved prispevky siriace nenavist su vynate z prava na slobodu prejavu.:-)
 

dobre že nezmazali -

-každý si môže prečítať že vieš iba intrigovať a klamať
 

 

A kde je konkretne to klamstvo? Ak to tvrdis a nevies dokazat, tak neklames prave ty? Ale co uz ocakavat od demagoga tvojho kalibru?:-)
 

kľud, Pani Prezidentka odobrila návrh

smeráckeho nominanta a absolventa petrohradského inštitútu ministra zahraničia, podrobne a vecne správne odôvodnila svoj postoj a ty sa pokúšaš klamať a tváriš sa že o tom nevieš, Pani Prezidentka mu dala bezpečnostnú previerku? keby po rozsudku berlínskeho súdu bola konala ináč tak tvoji koaličníci by ju kritizovali aj po vianociach
 

 

he, he, ja klamem? V com konkretne? Cituj. Jediny, kto sa tu dopustil v jednom prispevku hned niekolkych podlych klamstiev a notorickej demagogie si ty.
Kde som sa konkrete "pokusal klamat"?
Kde som sa tvaril, ze "o tom neviem"?
Kde som pisal nieco o bezpecnostnej previerke, ze by ju mu dala Caputova?
O akych "mojich koaličníkoch" to klames?"
Si jasny demagog a klamar na pohladanie.
 

Teta z Pezinka

Nie je nikto, je to len produkt médií a mimovladok, modla 24% liberálnych pomätencov, že záchrana civilizácie :) a akej? Civilizácie oligarchie, vyvolených?
 


Už ste čítali?