Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mesto Nitra a MH Invest sa stále nezhodli na križovatke k strategickému parku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

developer

Takto páni,mesto nevydáva žiadne stavebné povolenie.To vydáva o. úrad dopravy a mesto má k tomu dať nejaké vyjadrenie.Mimourovnova križovatka vyšla aj mestu a napriek tomu je proti.Prečo asi?No preto lebo zrejme hraju s devoloperom Cerulikom,ktoremu tam boli vyvlastnené pozemky a ak sa nezačne stavať tak mu budú vratené.
 
Hodnoť

pokračovanie

Teraz som si pozrel to na stánkach mesta.Prečo mesto argumentuje ,že ked to bude na sidliskach.Križovatka Sindolka nie je na sidlisku,pani z mesta by mali riešiť tuto situaciu a nie ju vsuvať do sidlisk.Sindolka je vo svahu a celkom tam križovatka zapadne len si to asi nik nevie predstaviť.Umožni aby sa zo Zobora aj pri plánovanej výstavbe dostali obyvatelia do mesta,ale aj von z mesta.Ked už si dávaju robiť vizualizacie,nech spravia vizualizaciu panelakov,ktore chce na Sindolke stavať Cerulik!!!Ako ona zakryje Zobor.....Pán architekt,čo vy na to?
 
Hodnoť

Vidím, že nekompetencia

vedenia mesta priam hrčí. A rovnako nevedomosť respektíve skôr klamanie. Je verejne známe, že pripomienka MH Invest bola daná a mestu bola známa už pred schvaľovaním posledných zmien a doplnkov mesta a mesto nemalo s uvedenou stavbou posledné roky žiaden problém. Avšak v zmysle platnej legislatívy, pokiaľ mesto nemienilo uvedený zámer v zmenách a doplnkoch akceptovať (aj keď v rozpore so svojimi predchádzajúcimi stanoviskami), muselo s MH Invest rokovať. A je otázka, či sa rokovalo a či sa mesto s investorom na nejakom riešení dohodlo. Keďže však čítame tento článok, zrejme k žiadnej dohode vtedy nedošlo a či sa vôbec rokovalo je otázka na kompetentné orgány.
 


Už ste čítali?