Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mladý muž, ktorého zabil COVID, mal zníženú imunitu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Aha
takze strasit sa moze len infekcnymi chorobami. Na rakovinu a infarkt nech zomiera barskolko, to uz nevadi ... Inak som si vsimol ked chodim na bazen / do kupelov, ze vacsina ludi nad 50 rokov ma nadvahu, nad 60 rokov uz hadam aj 90%. Toto je podla mna ovela zasadnejsi problem nez korona a podpisuje sa pod vela umrti, aj tych s/na koronu. A my si tu naivne myslime, ze nam pomozu ruska. Tym klameme len samych seba. Zial nepomozu. Pomoze zdravy zivozny styl, zdrave stravovanie, dostatok pohybu na cerstvom vzduchu, otuzovanie, dostatok spanku, udrziavanie optimalnej telesnej hmotnosti. Je jedno z mala pozitiv korony, ze aj taketo informacie sa coraz viac dostavaju do podvedomia ludi. Ano, rusko sa da nasadit hned, hmotnost sa hned znizit neda. Ale - da sa hned teraz dnes zacat zdravsie zit.
kto nevolí, dáva polovicu svojho hlasu zlodejom
<< < 1 2 3 4 > >>

 

nič také v kúpeľoch, kam chodím ja, u ľudí, ktorí sú schopní chôdze bez pomoci, nebadám.

na rakovinu a srdcovocievne ochorenia sa robí cielená depistáž a veľká osveta.
otázka je, akú úlohu hrá v pri týchto ochoreniach znečistené ŽP a kontaminácia či nesprávna kombinácia potravín a pod.
 

Link

https://www.google.com/url?sa=...(%2522iDB1E674BA51F4CE7885B137E3DB7 D51E%2522)%26ui.name%3DIndex%2520telesnej%2520hmotn osti%2520(BMI)%2520pod%25C4%25BEa%2 520pohlavia%2520a%2520vybran%25C3%2 5BDch%2520vekov%25C3%25BDch%2520sku p%25C3%25ADn%2520%255Bkz1011rs%255D %26run.outputFormat%3D%26run.prompt%3Dtrue%26cv.header%3Dfalse%26ui.backURL%3D%252Fcognosext%252Fcps4%2 52Fportlets%252Fcommon%252Fclose.html%26run.outputLocale%3Dsk&usg=AOvVaw1zk10Jt iKkPY_hoI7lUQBO
 

 

Asi pre ten skomoleny link mi zrusili prispevok, takze to tu zopakujem bez toho linku.

Ale aby sme sa nebavili len o svojich dojmoch, skusil som si dohladat nejake statisticke udaje. A tie bohuzial potvrdzuju moje odhady.

Uz vo vekovej kategorii 45 - 54 rokov ma viac ako 60% ludi nadvahu alebo obezitu. Nad 55 rokov je to viac ako 70% ludi.

Ale ok, zakryme si realitu ruskami a verme ze nam to pomoze. Ved aj viera uzdravuje.
 
Hodnoť

 

V niektorej TV v správach sa objavila informácia, že skupina vedcov navrhovala nechať nerizikových obyvateľov (pod 60 rokov) normálne žiť a pracovať a iba tých najrizikoveších chrániť. Hlavný hygienicko-zdravotný orgá Veľkej Británie toto vyhlásenie skritizoval.

Nedozvedeli sme s, čo konkrétne vedci - a hlavne prečo - navrhovali, pretože by to bolo proti súčasnému prúdu vystrašiť všetkých.
Koho zaujíma o čo vo vyhlásení je, nech sa páči link:
https://articles.mercola.com/s...
 

Tato teoria

bola zavrhnut s tym, ze je to riskantne.
 

 

Uveďte v čom konkrétne, teda ak ste to čítali. V hlavnom orgáne GB, ktroý to skritizoval, sedí už 20 rokov istý p. Fergusson. Zistite si o ňom viac a budete vedieť, prečo....
Chrípka podľa Vás nie je riskantná, ak na jej následky v r.2019 zomrelo cca 850 Slovákov?
Robili sa nejaké opatrenia?
 

Ale vsak to nie je moj nazor

Ja len reprodukujem, co som cital. V GB o tom bola vazna diskusia. Podrobnosti som nestudoval.
 

 

lenže za sezónu 2019/2020 bolo úmrtí na chrípku násobne menej.
prečo asi?
 

Keby si

čítal celú diskusiu, nenapísal by si nezmyselné číslo 850. Ale nemusíš sa hanbiť, už tu boli napísali diskutéri, čo napísali, že ročne na chrípku zoomiera v SK 2500 ľudí.
Klikni si https://www.webnoviny.sk/vzdra...
 

 

Pozri si toto video a možno budeš veľmi, veľmi prekvapený, o čo tu ide:

https://www.youtube.com/watch?...
 

Pomaly, ale isto,

Začína pravda vychádzať von o tejto "hrôzostrašnej" pandémii, ktorá ide zrovnať ľudstvo so zemou. Len Svedkovia Covidovi a im podobní ešte tomu veria doslova.
Pre nich len poznamenáva, že nepopieram COVID19, len je obrovsky marketingovo preceňovaný. Cui bono?
Tu je odkaz, čo sa rieši v Nemecku a vo svete, ale o tom naše mainstream mlčia.

https://youtu.be/yZ0IFN6VRmU

Očakávam, že čoskoro to zakážu, že nevhodný obsah:-)) fakty sú však fakty.

Pravda zvíťazí!
 

 

Asi zakážu, ale ja som si ho už stiahol :)

Toto, čo sa tam dozviete je tá pravá HNUSOBA, nie Covid, ako ho nazýva IM.
 

 

Takže fakty sú fakty. Pre mňa je faktom, že mnoho lôžkových oddelení intenzívnej medicíny je zaplnených kriticky chorými s Covid 19, ktorí vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu. Okrem nich je ešte potrebné sa starať o kriticky chorých neCovid pacientov, čo vôbec nie je jednoduché , ak sa musí dodržiavať prísny hygienický režim. Príďte to povedať sestrám a lekárom z týchto oddelení , že je to preceňovaný problém . Títo ľudia sú už teraz na pokraji síl a pritom zlepšenie stavu je v nedohľadne .
Nemáte potuchy, aká je náročná práca na týchto oddeleniach. Vyskúšajte si prácu v ochranných prostriedkoch, ktoré sú potrebné na starostlivosť o týchto chorých .
Povedzte to deťom alebo v. niektorých prípadoch i rodičom zomrelých na Covid, že patria medzi Svedkov Covidových. Veď oni by tak či tak onedlho umreli.
Píšete o veciach, o ktorých nemáte ani predstavu, žiaľ , dnes je to v móde , že na internete máme spústu odborníkov na všetky problémy. A nepresviedčajte ma, že sa do toho vyznáte lepšie, na jednom z týchto oddelení pracujem. A boli by ste prekvapení, aká je skladba chorých s ťažkým priebehom koronavirusovej infekcie.
 

Milý Jano,

nikto tu nespochybňuje namáhavú prácu lekárov. Naopak, je mi ich ľúto a vážim si ich, čo robia, ich obetavosť. Avšak na druhej strane, toto povolanie si si vybral ty sám, slobodne. Takže ak si sa aj rozhodol pre to, rátal si utčite aj s takýmito nepriaznivými situáciami, ktoré sa určite vyskytnú v živote každého lekára (oznamovanie úmrtí pozostalým). Podobne ako vojak, ktorý sa prihlási na vojnu, tiež musí rátať, že by tam mohol aj zahynúť. Ale opäť, nič to nemení na fakte, že si vážim životy padlých vojakov za slobodu! Toľko k tomu. To, že mali byť lekári odmenení za svoju nadprácu už dávno, tiež niet pochýb. A poskytnutá im akákkoľvek materiálna podpora, tiež!!!

Tearz k faktom opäť: Prepáč, ale na CELOM SLOVENSKU máme dnes 40 ľudí na UPV. Nielen v 1 meste, či 1 nemocnici. Celkovo po Slovensku 398 na COVID. Takže pokiaľ nemáte dosť personálu, to je problém, ktorý mali naši odborníci vrátane MZ SR za pol roka vyriešiť. Postavili nové infekčné v ÚVN RK (140 lôžok - je už plná) za celý polrok? V Číne postavili kontajnerovú nemocnicu do 2 týždňov. Príprava na druhú vlnu bola aká? Prečo starým ľuďom a rizikovým skupinám štát nezabezpečil N95 filtre? Veď pokiaľ boli títo ľudia zdraví, tak sa majú chrániť v prvom rade oni a nemôžu sa tak jednoducho nakaziť, ak by nosili N95 filtre alebo FFP3 dokonca. Teda cielene tieto najviac rizikové skupiny mali byť chránené. Tak ako to dnes píšu už vo svete (Nemecko, Japonsko) Aj záchranár v prvom rade chráni seba. U nás chceli v rámci reštrukturalizácie nemocníc zrušiť 5.000 lôžok. Takže ak sa chceli zrušiť, reprofilovať napr. celú Mickiewiczku na COVID (minimálne všetky interné oddelenia) by bolo tým najjednoduchším riešením v tejto situácii. To len príklad, môže to byť kľudne inde. Alebo napr. postaviť malé nemocnice s 200 lôžkami na COVID epidémiu. Kto chce, hľadá spôsoby...ale za to bude môcť Sulík. OMB

Čísla - na Slovensku je 66 mŕtvych za vyše pol roka. Švédsko bez lock-downu, zavretých škôl, reštaurácií a divadiel malo do včerajška 872 mŕtvych priamo na COVID, zbytok cca 5100 ľudí ako s COVID. Takže u nás pri tomto scenári by malo byť okolo 450 mŕtvych priamo a do 2500 ostatných. Podobne na tom je Brazília, tam sú čísla ešte presnejšie vzhľadom na 213 miliónovú krajinu. V 1995/96 zomrelo na chrípku/dôsledky chrípky len v ČR medzi 6-12 tisíc ľuďmi. Podobne na Slovensku cca 1500-3000 ľudí. Ale toto sa nerobilo, že sa ničí psychické, ekonomické a sociálne zdravie ľudí. Uvidíš následne budúci rok 2021 počet samovrážd na Slovensku. Celosvetovo je cez 1 milión mŕtvych. Podobne ako HongKongská chrípka v 1968. Vtedy svet nezmeravel a nerobilo sa toto v médiách! Som fakt zvedavý, koľko bude za celý rok v marci 2021 mŕtvych a porovná sa rok 2020/2019/2018/2017. Všetci mŕtvi v každom štáte.

Ináč, ak si lekár, tak sa čudujem celkom, keď si tak vyťažený, že máš čas písať takéto dlhé odpovede cez deň. A logovať sa po 2 hodinách na Sme do diskusii. Ak si po službe, tiež je mi to divné, že neoddychuješ po tak náročnej práci a nedá ti to.
Ak si lekár, prajem ti veľa hlavne psychických síl v tejto náročnej práci dnešných dní. Ale ak nie si, prepáč, potom si podliak, ak sa hráš na lekára. Zdôrazňujem, ak nie si lekár.

Pekný deň prajem!
 

 

Som lekár , dnes mám deň voľna . A o dopadoch pandémie na zdravotnícky systém nemáte ani poňatia . O ekonomike v mojom príspevku nepadla žiadna zmienka , reagoval som na ten váš marketingovo preceňovaný Covid.
 
Hodnoť

Len otazka kazdy alergik je

imunodeficientny pacient?
 

 

nie,
nie každý jeden alergik trpí bunkovou alebo humorálnou formou poruchou imunity.

alergia je práve naopak prehnaná reakcia imunitného systému.
pri imunodeficite systém nereaguje, netvorí protilátky, telo sa nebráni.
 

A nie je jednou z hlavnych pricin umrti

pri nakaze Covid-19 prehnana reakcia imunitneho systemu?
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Už ste čítali?