Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri kolízii s vlakom sa zranil vodič auta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

dovtedy sa budú tieto nehody stávať, kým sa neuzákoní, že vinník je povinný, za predpokladu, že to prežije, uhradiť všetkým dotknutým všetky vzniknuté náklady.. nielen dopravcovi, ale každému jednému cestujúcemu.. kaskadér, čo si myslí, že je nesmrteľný a vlak mu dá prednosť by už v živote nemal dostať späť šoferák..
 
Hodnoť

Úhrada škody

Dnešný právny stav je taký, že vinník nehody je povinný zaplatiť škodu na infraštruktúre a aj na dráhovom vozidle. Úhrada ide zo zákonného poistenia, železničné podniky vymáhajú súdne, čo nepokrýva poistenie. Pokiaľ ide o ďalších účastníkov, mimo priamych následkov (zranenie a pod.) a vecí, čo sú riešené v charte práv cestujúcich (odškodnenie upravené nariadením ES) si môžu uplatniť svoje nároky v občiansko-právnom konaní.

U nás chýba len väčšia publicita takýchto sankcií a samozrejme niektoré médiá - viď. "TV Narkóza" sa stále snaží vyvolať u divákov dojem, že za nezodpovedné správanie vodičov (resp. ich chvíľkové zlyhanie s tragickými následkami) sú zodpovedné železnice alebo niekto iný.
 


Už ste čítali?