Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícia už pozná totožnosť muža, ktorý zaútočil po upozornení, že nemá rúško (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

spiny

sedlacke, kolko zloby tu je...
 

 

A pred pár dňami tu vykrikovali, že nikto nešiel pomôcť židovi vo Viedni, ktorého ohrozovala nejaká žena s nožom a strhla mu jarmulku.

Čakám, že za toto padne pálka.
 
Hodnoť

Útok v čase núdzového stavu,

pravdepodobne na chránenú osobu (vek), no dosť zle je na tom ten útočník.
 

Presne tak

Toto nie je pripad ukradnutej horalky v samoobsluhe. Suvisi to uzko s vyhlasenim nudzoveho stavu.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Ten útočník je zatiaľ na tom výborne. Riešia to ako priestupok.
 

 

A treba mu pridať ešte pokutu 1.600 eur lebo bol bez rúška, samozrejme, obidvom hrdinom.
 

Nič sa mu nestane

Nič, vôbec nič sa mu nestane. Na to, že vôbec útočil, treba zložité dokazovanie. Záznamy z kamier sa u nás neuznávajú, podobne ako detektor lži. Ďalej treba zložito dokazovať, či mal dotyčný rúško. Za tretie, svedkovia, nie sú žiadni. Ak áno, boja sa, nikto nepríde zo strachu o seba. Toto je krajina, kde si môžu gangstri a výtržníci robiť čo chcú, naozaj. Ešte sa im bude musieť ten napadnutý ospravedlniť, ak budú mať dobrého advokáta. Každý lepší advokát ich z toho vyseká a obeť sa bude báť do konca života, azda aj vyjsť z domu. Polícia je na okrasu, jazdia si v autách tak ako kedysi v žigulíkoch VB, tak aj teraz. Možno sa boja aj oni. Hlupák je ten, kto si verí v spravodlivosť. Platí právo silnejšieho.
 

 

Nezmysel.
 

Argumenty

Argumenty ...
 

 

Záznam z kamery, pokiaľ je útočník stotožnený, sa ako dôkaz uznáva.
Ak by útočník bol stotožnený inak - svedkami, stačí ako dôkaz ich výpoveď. Minimálne jeden svedok, okrem tej kamery tam predsa je, ten ktorý bezprostredne poskytol poškodenému pomoc.

Problémom by mohlo byť jedine to, žeby nebolo toho, kto by podal trestné oznámenie, a to problém - podľa zásady "Kde niet žalobcu, niet sudcu".
Poškodený mal okamžite podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, a to za trestný čin ublíženia na zdraví. Stále to môže urobiť a už vie aj na koho. Páchateľ je stotožnený.
 

 

Aby išlo o trestný čin ublíženia na zdraví musí mať stupeň ublíženia nejakú "hodnotu", napr. stupeň bolesti, vari min. 7 dňová práceneschopnosť, nejaké následky ...atd. Nestačí pár po papuli. Mal by sa náležite posťažovať lekárom, povzdychať.... Niektorí to vedia aj pekne zneužiť, drgneš do niekoho na bicykli, Aj sa ho spýtaš, či sa u nič nestalo, povie že nie a o mesiac príde k Tebe advokát zrazeného, že mu máš zaplatiť odškodné napr. tisíc €, aj s potvrdením od lekára o otrase mozgu a dvojtýždňovej práceneschopnosti aj s výpoveďou svedka..... inak podá trestné oznámenie. Ale nemyslím, že to bol tento prípad. Toho násilník by som nechal zavrieť.
 

 

Lekárska správa samozrejme ako potvrdenie o ujme na zdraví je jedným z dôkazov.
 

 

Na to som aj ja myslel. K tomu treba dodať, že to potom bude riešiť Okresný úrad. To znamená, že to budú riešiť rok a nakoniec bude symbolická pokuta, ktorú páchateľ nezaplatí a nikto to nebude vymáhať. Najvyšší čas, aby priestupky riešili prokuratúry. Priestupkové oddelenia na Okresných úradoch možno bez ujmy zrušiť, nikto si to nevšimne.
 

zatial to riesia ako priestupok

lebo nie je znama dlzka PN z dovodu zranenia po utoku.
 

DOŽIVOTIE ?

Žiadny priestupok.
Mali by použiť paragraf o ohrození Slovenskej republiky a ak náhodou ten komunistický paragraf už zrušili tak nasadiť sudcov, ktorí ochotne slúžili komunistickému teroru a dať tomuto ogrgeľovi 25 rokov.
 

 

Nie každý TČ má kvalifikovanú skutkovú podstatu pri jeho spáchaní za krízovej situácie. A teraz kontrolná otázka soudruzi - aký TČ (ak vôbec) pripadá do úvahy a aký trest?
 

 

Podľa mňa žiadny. Dokopať do hlavy a brucha nevinného okoloidúceho, ktorý Vás upozorní na dodržiavanie protiepidemiologického opatrenia patrí medzi základné ľudské právo právo každej kotleby v horšom životnom období a je to maximálne priestupok proti občianskemu spolunažívaniu na nejakú symbolickú pokutku od okresného úradu.
 

 

Výborná a trefná satira s dávkou irónie a sarkazmu
 

 

napadnutý má iba 49 rokov, takže asi nebude chránenou osobou ... ale to, že sa to rieši ako priestupok, je kapitola sama o sebe ... videli poliajti už ten záznam? Toto je iba priestupok?! Trestný čin výtržníctva ako vyšitý (a netreba čakať ani na lekársku správu) ... vam musi .. chalani ... vam musi ...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Už ste čítali?