Utorok, 20. marec, 2018 | Meniny má Klaudius, Vítazoslav
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Trafovegabarter

Kde a kedy ?

 

Popis

 

Občianske združenie Zelená Zebra 7 rokov organizovalo v Nitre kultúrne a komunitné podujatia. V nedeľu, 22. novembra od 16. h v spolupráci s Fotogalériou Trafačka pripravujú svoje posledné. Ôsme pokračovanie Trafovegabartru, ktorý sa zameriava na barter skúseností a receptov vegetariánskej a vegánskej kuchyne, prinesie živé varenie foodbloggeriek,  dve besedy Ako som začal(a), akustický koncert bratov z formácie idemsisvoje. a veľa dobrého a zdravého jedla.

Trafovegabarter opäť prinesie varenie naživo. Tentoraz pozvanie prijali ľudia, ktorí stoja za projektom novovznikajúceho bistra Žufaňa v Bratislave. Ako o sebe sami hovoria, milujú variť a jesť a nevedia sa rozhodnúť, čo viac. Ich špecialitami sú kaše, polievky a nátierky. Na Trafovegabarter 8 prinesú tekvicovú roládu a cviklový tatarák s domácim pečivom, naživo pripravia hrachovú polievku s hubovo-krupovým gratinom a zimnú pšenovú kašu.
 Ďalším foodhosťom najchutnejšieho nitrianskeho podujatia budú kamarátky, ktoré sa sami označujú ako VEGETice kuCHTICE. Zatiaľ žiaden foodblog nemajú, no zdravej strave sa venujú už dlho. Lucka a Silvi prinesú RAW marcipánové guličky, recpet s tajomným názvom "cicero" a naživo pre návštevníkov pripravia (z)mätočku.

 Zelená Zebra si tiež opáše zásteru a prinesie už tradične svoj vychýrený špladový zeleninový koláč a pripraví hummus.

 Jeden z pravidelných eventov z dielne občianskeho združenia Zelená Zebra je cyklus besied  Ako som začal(a),  ktorý vždy prináša zaujímavého mladého človeka a jeho inšpiratívny príbeh. "Spovedať" budeme tentoraz baby z novovznikajúceho bistra Žufaňa, ktoré tiež stoja za projektami Ďakujem, sused a knižných búdok.

Druhým hosťom besedy budú bratia Maroš a Matej z Partizánskeho, ktorí stoja za projektom idemsisvoje.. V lete putovali pešo po Slovensku a hrali na uliciach v rôznych mestách. Aktuálne sa prostredníctvom crowdfoundingovej kampane blížia k svojmu snu vydať debutové EP Love is what you need. https://goo.gl/HOmXYS.

 Kto prinesie svoj vlastnoručne upečený koláč či vegetariánske jedlo, vstupné neplatí. ZZ za 7 rokov zorganizovala 55 eventov, odprezentovala stovky umelcov, stretla množstvo zaujímavých ľudí, príbehov a zažila nekonečne veľa radosti z umenia. I keď formálne práve končí svoju činnosť, jej myšlienka v nás ostáva pri všetkých budúcich projektoch. ĎAKUJEME všetkým zebrím členom, umelcom, partnerom, návštevníkom za pomoc, podporu, za jednu úžasnú časť života, a že ste s nami prešli na zelenú - k umeniu!

Tešíme sa na Vás v nedeľu, 22. novembra  o 16. h v nitrianskej Trafačke.
 

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy