Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína
Pridajte si svoje mesto

Syna či dcéru?

Kde a kedy ?
Syna či dcéru?

Premiéra - 10. 3. o 18.30 h na Veľkej sále DAB, autorka: Táňa Kusá, réžia: Adriana Totiková, dramaturgia: Svetozár Sprušanský a Adam Gold, scéna: Zuzana Formánková, kostýmy: Katarína Holková, hudba: Marián Čekovský, pohybová spolupráca: Elena Kolek-Spaskov, hrajú: Lenka Barilíková, Eva Pavlíková, Daniela Kuffelová, Gabriela Dolná, Elena Kolek – Spaskov, Andrea Sabová, Eva Hlaváčová, Barbora Andrešičová, Peter Sklár, Anton Živčic, Juraj Ďuriš, Peter Oszlík, Roman Poláčik, Jakub Rybárik, Marián Viskup

Popis

Ako si splniť sen o dieťati, keď to nie je také celkom jednoduché? Pozývame vás do ženských kúpeľov Lúčky - do doliny uprostred hôr, kde muži majú prístup iba na priepustky a iba v striktne naplánovanom čase plodných dní. Naporúdzi mladým ženám - ktoré urobia všetko preto, aby mali dieťa, ale aj tým zrelším, ktoré si naprávajú svoje naštrbené sebavedomie - je miestny personál a mládenci z vedľajšej dediny, ktorí sa neženia, lebo načo by nosili drevo do lesa. Veď aj oni majú svoje tajné plány. Kolorit dedinsko-kúpeľného života dopĺňajú ďalšie rázovité postavičky z liečebne, zábava s tancom a pesničkami, nechýba ani povestný ľudový liečiteľ. Z tohto všetkého vyrastá smutno-bláznivý humor obracajúci život zo všetkých strán.

Najsúkromnejší svet, do ktorého nás v komédii Táne Kusej vpúšťa pestrá skupina žien, je prekvapivý a vtipný. Inscenácia, ktorú režijne naštudovala mladá režisérka Adriana Totiková, ponúka množstvo iskrivých situácií, živelnej energie, inteligentného humoru, ženského hereckého šarmu a bohatej fantázie. Možno sa napokon ukáže, že nie každá žena sa narodila s romantickým pohľadom filmovej Angeliky a nie každý muž dorástol v galantného gavaliera s rýdzimi úmyslami operného hrdinu, no určite je v každom z nich skrytá ozajstná ľudská túžba po porozumení a partnerskom pochopení. Na stretnutie s nimi však divák len tak ľahko nezabudne! A veríme, že sa pritom aj dobre zabaví.

Najbližšie môžete vidieť

Dátum Mesto/obec Miesto predstavenia
30.11.2017 18:30 (štvrtok) Nitra Divadlo Andreja Bagara
1.12.2017 18:30 (piatok) Nitra Divadlo Andreja Bagara
20.12.2017 18:30 (streda) Nitra Divadlo Andreja Bagara
4.1.2018 19:00 (štvrtok) Nitra Divadlo Andreja Bagara
5.1.2018 18:30 (piatok) Nitra Divadlo Andreja Bagara

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

Vnútorný čas

Vnútorný čas

Výstava Williama Cáceresa

Výstavy

Vianočný koncert Mira Jaroša k pesničkám z albumu

Tešíme sa na Ježiška

Vianočný koncert Mira Jaroša k pesničkám z albumu

Koncert