Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína
Pridajte si svoje mesto

Bábiky z rôznych kútov sveta

Kde a kedy ?
Bábiky z rôznych kútov sveta

Výstava - 15. 5. - 14. 7. 

Besede s Jaroslavom Burjanivom Záhady a zaujímavosti Indie - 15. 5.o 10.00 a 15.00 h 

Popis

Jaroslav Burjaniv má v zbierke vyše 100 bábik.  Pochádzajú z rôznych kútov sveta, ktoré navštívil, alebo ich dostal do daru. Prvú bábiku dostal ako dar od dievčaťa z Japonka a druhú od priateľa z Walesu, s ktorými si dopisoval ako študent. V tom čase však ešte netušil, že ho tieto výnimočné bábiky natoľko očaria, že ich začne zbierať a vytvorí tak unikátnu zbierku svojho druhu. Po dlhoročnej pauze, keď v 90-tych rokoch začal pracovať v Indii, si okrem fotografií priniesol z tejto krajiny i niekoľko bábik. Neskôr začal pracovať v Rusku, odkiaľ si tiež priniesol obdivuhodnú zbierku krojovaných bábik. V tom čase ich kupoval s vedomím, že po
návrate na Slovensko ich rozdá svojim priateľom ako darček. A práve vtedy nastal ten zlom - nevedel sa s nimi rozlúčiť a začal sa venovať ich zbieraniu. Postupne obohatil zbierku o bábiky z Uzbekistanu, Litvy, Mexika, Vietnamu, Belgicka, Španielska, Egypta a iných krajín, ktoré navštívil nielen pracovne, ale i v rámci dovolenkového pobytu.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

Tisícročia s mincami

Tisícročia s mincami

Výstava archeologických nálezov mincí z Nitry a širšieho okolia zo zbierok Ponitrianskeho múzea v Nitre, Archeologického ústavu SAV v Nitre a Mestského múzea Šurany.

Výstavy

Zaľúbený Shakespeare

Zaľúbený Shakespeare

Romantická komédia na motívy známeho oscarového filmu

Divadlo