Pondelok, 19. marec, 2018 | Meniny má Jozef
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Noc hudby 2017

Kde a kedy ?
Noc hudby 2017

Noc hudby - 16. 6. od 9.00 do 22.30 h

Popis

K iniciatíve sa už šiesty rok pripojí aj Nitra. Počas 16. júna zaznie hudba všetkých žánrov, a to v podaní nielen profesionálnych telies, ale aj amatérskych hudobníkov, súborov, či skupín na rôznych miestach v našom meste.          

Tento rok sa k iniciátorkám tohto projektu, Barbore Kolářovej a Lenke Marekovej, pridali tri školy, zariadenie sociálnych služieb, šesť nitrianskych podnikov, prepravná spoločnosť Arriva i Mesto Nitra. Spoločne pripravili 22 hudobných vystúpení.  

PROGRAM:

* Nitrava, zariadenie sociálnych služieb v Nitre: 9.00 - Dáša Vašíčková a Štefan Haládik, koncert pre klientov zariadenia sociálnych služieb Nitrava, ale aj pre iných klientov ZSS v kraji a škôlkárov “odvedľa” z Golianovej ulice. Koncert bude spojený aj s opekačkou.

* ZŠ Cabaj-Čápor: 8.30 - Rudy Bujna (Zmes akostí) a Barbora Kolářová a Ján Kostolány

Piaristická ZŠ sv. Jozefa Kalazanského:  10.35 - Rudy Bujna (Zmes akostí)

MHD linka č. 32: 15.27 – 16.30 - Prvá škola samby Campana Batucada - okrem úžasnej energie, radosti a slnka „zakliatych" v bubnoch Prvej školy samby Campana Batucada si každý môže aj zahrať v tomto najrytmickejšom autobuse. Nástroje k dispozícii pre všetkých.

Fotogaléria Trafačka: 16.00  - Zmes akostí - zloženie hudobníkov, ktorí pred časom pôsobili v rôznych hudobných žánroch samostatne. Od folku až po metal. Spojila ich láska k hudbe a záujem tvoriť. To, čo hrajú je zmes - slovenské texty obohatené prímesou folku, rocku, recitatívu ... zmes akostí, 17.00 - Martin Kubečka- mladý sólový folkový gitarista a spevák z Trenčína.. Jeho texty sú inšpirované zážitkami, pocitmi a prežitými skutočnými udalosťami, ale aj životnými prehrami a výhrami. Každý jeho text je osobnou výpoveďou a viaže sa ku konkrétnej etape jeho života, 18.00 - Fiala/Turcerová/Szabó - tvorbu tria môžeme charakterizovať ako rôznorodú, v ktorej sa nachádzajú interpretácie ich autorských kompozícií, ale aj diela skladateľov modernej jazzovej tvorby,19.30 - Katarzia -  je unikátnym zjavom slovenskej hudobnej scény. Jej textovo i hudobne svojrázna tvorba na jeseň vyústila do mimoriadne sviežeho albumu Agnostika. Vo svojich piesňach otvára témy vzťahov, ľudských hodnôt či spoločnosti, 21.00 - Vypočuj si nemý film Cesta do nemožna, 1904 -  to, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou

Antikvariát a Libresso Pod Vŕškom: 16.00 - Patrícia Husárová a Ján Kostolány- Patrícia Husárová je speváčka so zaujímavým prejavom a farbou hlasu. Na prvý pohľad krehké dievča, no v hlase názor a v prejave cit. Spieva prevzaté skladby väčšinou popového žánru. Momentálne v duu s gitaristom Jankom Kostolánym,17.00 - Dáša Vašíčková a Štefan Haládik - hudobné duo Dáša (spev) a Števo (gitara) sa venuje žánrom ako pop, rok, sem tam nejaký šansón. Majú za sebou už niekoľko vydarených vystúpení, 18.30 - Lillyem - akustické trio v obsadení : Lívia Michálková (spev), Zdenko Juríček (gitara) , Martin Ištván (perkusie).Vypočujete si známe, ale aj menej známe piesne v akustickom prevedení,  19.45 - Martin Bohem - precestoval mnohé kúty Európy so svojím zápisníkom a hladom po inšpirácii. 

Tralaškola: 18.30 - Prednáška o emóciách- hudba, emócie, divadlo. To všetko spolu na základe divadelného predstavenia mladého súboru študentov Tralaškoly „Prednáška o emóciách“vám ponúka  príležitosť nevšedného zážitku. Predstavenie vystavané formou monológov ilustruje, ako si emócie s nami často robia, čo chcú. Na základe typov emócií študenti s využitím aj improvizačných techník dopĺňajú celkový zámer autorov: diváka poučiť, zabaviť, aj mu možno nastaviť zrkadlo.

KC Zobor: 19.00 - Čo o mne vieš?: koncert s diskusiou proti kyberšikane + hudobné vystúpenie Marcela Dragúňa / Neverback - mesto Nitra - pozývame všetkých, čo sa chcú netradičným spôsobom dozvedieť niečo o kyberšikane, o tom , ako sa dá bojovať proti zákernosti a ubližovaniu. Slovom a hudbou o nebezpečenstvách a nástrahách sociálnych sietí.

Old town - bar & coffee: 18.00 - Deep Day 'n' Night in Old Town - unikátna akcia, pri ktorej sa DJi budú riadiť podľa meniaceho sa dňa s nocou. Pri výborných drinkoch si návštevníci budú môcť posedieť a vypočuť tropické a vokálne deep housové rytmy. Postupne ich vystrieda melodický deep house,  ktorý len prehĺbi úžasnú atmosféru noci nad mestom. Predstavia sa DJi Donna Bucks, F-jay a Ollie

Stredoveká taverna : 20.00 - Radim Drinka - obzretie sa za dvadsiatimi rokmi príležitostného pesničkárenia. Gitara, ukulele, improvizácia hudobná i slovná..

* Music a Cafe Nitra: 20.30  - Klena & Klenoty - rock-folková kapela Klena & Klenoty (Šarišská republika – Prešov) hrajúca pôvodnú tvorbu pesničkára Eda Klenu. Od roku 2006 vystúpila na množstve festivalov na Slovensku a v Čechách, v kluboch a krčmách, kde podporujú "živú” muziku. Multižánrová a poslucháčsky "multigeneračná” muzika, v ktorej sa nájdete..

Záhir: 21.30 - Slovak Blues Project - Slovak Blues Project založil v roku 2015 slovenský bluesman Ľuboš Beňa a spája v ňom rôzne generácie slovenských bluesmenov. Tento večer sa predstaví v duu s  Bonzom Radványim. Repertoár pozostáva z tradičných a moderných foriem amerického blues a vlastných originálnych kompozícií.

Odporúčame

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy