Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Noc hudby 2017

Kde a kedy ?
Noc hudby 2017

Noc hudby - 16. 6. od 9.00 do 22.30 h

Popis

K iniciatíve sa už šiesty rok pripojí aj Nitra. Počas 16. júna zaznie hudba všetkých žánrov, a to v podaní nielen profesionálnych telies, ale aj amatérskych hudobníkov, súborov, či skupín na rôznych miestach v našom meste.          

Tento rok sa k iniciátorkám tohto projektu, Barbore Kolářovej a Lenke Marekovej, pridali tri školy, zariadenie sociálnych služieb, šesť nitrianskych podnikov, prepravná spoločnosť Arriva i Mesto Nitra. Spoločne pripravili 22 hudobných vystúpení.  

PROGRAM:

* Nitrava, zariadenie sociálnych služieb v Nitre: 9.00 - Dáša Vašíčková a Štefan Haládik, koncert pre klientov zariadenia sociálnych služieb Nitrava, ale aj pre iných klientov ZSS v kraji a škôlkárov “odvedľa” z Golianovej ulice. Koncert bude spojený aj s opekačkou.

* ZŠ Cabaj-Čápor: 8.30 - Rudy Bujna (Zmes akostí) a Barbora Kolářová a Ján Kostolány

Piaristická ZŠ sv. Jozefa Kalazanského:  10.35 - Rudy Bujna (Zmes akostí)

MHD linka č. 32: 15.27 – 16.30 - Prvá škola samby Campana Batucada - okrem úžasnej energie, radosti a slnka „zakliatych" v bubnoch Prvej školy samby Campana Batucada si každý môže aj zahrať v tomto najrytmickejšom autobuse. Nástroje k dispozícii pre všetkých.

Fotogaléria Trafačka: 16.00  - Zmes akostí - zloženie hudobníkov, ktorí pred časom pôsobili v rôznych hudobných žánroch samostatne. Od folku až po metal. Spojila ich láska k hudbe a záujem tvoriť. To, čo hrajú je zmes - slovenské texty obohatené prímesou folku, rocku, recitatívu ... zmes akostí, 17.00 - Martin Kubečka- mladý sólový folkový gitarista a spevák z Trenčína.. Jeho texty sú inšpirované zážitkami, pocitmi a prežitými skutočnými udalosťami, ale aj životnými prehrami a výhrami. Každý jeho text je osobnou výpoveďou a viaže sa ku konkrétnej etape jeho života, 18.00 - Fiala/Turcerová/Szabó - tvorbu tria môžeme charakterizovať ako rôznorodú, v ktorej sa nachádzajú interpretácie ich autorských kompozícií, ale aj diela skladateľov modernej jazzovej tvorby,19.30 - Katarzia -  je unikátnym zjavom slovenskej hudobnej scény. Jej textovo i hudobne svojrázna tvorba na jeseň vyústila do mimoriadne sviežeho albumu Agnostika. Vo svojich piesňach otvára témy vzťahov, ľudských hodnôt či spoločnosti, 21.00 - Vypočuj si nemý film Cesta do nemožna, 1904 -  to, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou

Antikvariát a Libresso Pod Vŕškom: 16.00 - Patrícia Husárová a Ján Kostolány- Patrícia Husárová je speváčka so zaujímavým prejavom a farbou hlasu. Na prvý pohľad krehké dievča, no v hlase názor a v prejave cit. Spieva prevzaté skladby väčšinou popového žánru. Momentálne v duu s gitaristom Jankom Kostolánym,17.00 - Dáša Vašíčková a Štefan Haládik - hudobné duo Dáša (spev) a Števo (gitara) sa venuje žánrom ako pop, rok, sem tam nejaký šansón. Majú za sebou už niekoľko vydarených vystúpení, 18.30 - Lillyem - akustické trio v obsadení : Lívia Michálková (spev), Zdenko Juríček (gitara) , Martin Ištván (perkusie).Vypočujete si známe, ale aj menej známe piesne v akustickom prevedení,  19.45 - Martin Bohem - precestoval mnohé kúty Európy so svojím zápisníkom a hladom po inšpirácii. 

Tralaškola: 18.30 - Prednáška o emóciách- hudba, emócie, divadlo. To všetko spolu na základe divadelného predstavenia mladého súboru študentov Tralaškoly „Prednáška o emóciách“vám ponúka  príležitosť nevšedného zážitku. Predstavenie vystavané formou monológov ilustruje, ako si emócie s nami často robia, čo chcú. Na základe typov emócií študenti s využitím aj improvizačných techník dopĺňajú celkový zámer autorov: diváka poučiť, zabaviť, aj mu možno nastaviť zrkadlo.

KC Zobor: 19.00 - Čo o mne vieš?: koncert s diskusiou proti kyberšikane + hudobné vystúpenie Marcela Dragúňa / Neverback - mesto Nitra - pozývame všetkých, čo sa chcú netradičným spôsobom dozvedieť niečo o kyberšikane, o tom , ako sa dá bojovať proti zákernosti a ubližovaniu. Slovom a hudbou o nebezpečenstvách a nástrahách sociálnych sietí.

Old town - bar & coffee: 18.00 - Deep Day 'n' Night in Old Town - unikátna akcia, pri ktorej sa DJi budú riadiť podľa meniaceho sa dňa s nocou. Pri výborných drinkoch si návštevníci budú môcť posedieť a vypočuť tropické a vokálne deep housové rytmy. Postupne ich vystrieda melodický deep house,  ktorý len prehĺbi úžasnú atmosféru noci nad mestom. Predstavia sa DJi Donna Bucks, F-jay a Ollie

Stredoveká taverna : 20.00 - Radim Drinka - obzretie sa za dvadsiatimi rokmi príležitostného pesničkárenia. Gitara, ukulele, improvizácia hudobná i slovná..

* Music a Cafe Nitra: 20.30  - Klena & Klenoty - rock-folková kapela Klena & Klenoty (Šarišská republika – Prešov) hrajúca pôvodnú tvorbu pesničkára Eda Klenu. Od roku 2006 vystúpila na množstve festivalov na Slovensku a v Čechách, v kluboch a krčmách, kde podporujú "živú” muziku. Multižánrová a poslucháčsky "multigeneračná” muzika, v ktorej sa nájdete..

Záhir: 21.30 - Slovak Blues Project - Slovak Blues Project založil v roku 2015 slovenský bluesman Ľuboš Beňa a spája v ňom rôzne generácie slovenských bluesmenov. Tento večer sa predstaví v duu s  Bonzom Radványim. Repertoár pozostáva z tradičných a moderných foriem amerického blues a vlastných originálnych kompozícií.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy