Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Divadelná Nitra 2017

Kde a kedy ?
Divadelná Nitra 2017

V  meste, divadlách, v uliciach, na námestí.. - 22. – 26. 9.

Popis

Program:

HLAVNÝ PROGRAM:

The Nature Theater of Oklahoma, USA, a EnKnapGroup, Slovinsko: Právo na šťastie – 22. 9. o 18.30 h, VS DAB

Studio Hrdinů, ČR: Herec a stolár Majer hovorí o stave svojej domoviny - 23. 9. o 16.00 a  20.30 h, Š DAB
DAB Nitra: Jánošík - 23. 9. o 18.00 h, VS DAB
Divadlo Pôtoň, Debris Company, Med a prach a Sláva Daubnerová, SR: Miracles – 23. 9. o 21.00 h, Bátovce, autobus o 20.00 h z parkoviska DAB 

Cirk La Putyka, ČR, a Rootlessroot, Grécko: Black Black Woods – 24. 9. o 16.00 h, VS DAB, do 18.30 voľný pohyb z a do sály,

Divadlo A. Duchnoviča Prešov: Posadnutí – 24. 9. o 16.00 a 20.30 h, Š DAB

Slovenské komorné divadlo Martin: Vojna nemá ženskú tvár - 25. 9. o 18.00 h, VS DAB
Súbor Berlin, Belgicko: Zvizdaľ (Černobyľ tak ďaleko, tak blízko) – 25. 9. o 21.15 h, 26. 9. o 10.00 a 17.00, Š DAB

Nowy Teatr, Poľsko: Jedno gesto - 25. 9. o 21.15 h, SDKS

Slovenské národné divadlo Bratislava: Elity - 26. 9. o 19.00 h, VS DAB 

 

SPRIEVODNÝ PROGRAM:

Piatok 22. 9.: 8.00 h, KOS: Deň priateľstva v KOS, predstavenia a tvorivé dielne pre deti, 9.00, Centrum asýrskych kresťanov, Samova 4: Septembrový tulipán, celodenný tvorivý workshop detí,  10.00, Krajská knižnica Karola Kmeťka: Amnesty International - Živá knižnica na tému Tolerancia a Solidarita, 10.40, SPŠ stavebná, Cabajská 4: SDKS - Klammova vojna, 14.00, Kupecká ul.: Kníhkupectvo a Antikvariát pod Vŕškom, ZUŠ J. Rosinského – Kníhkupecká, nepretržitá poézia a próza na ulici, 15.00, Svätoplukovo nám.: Spomienka na Irak, graffiti maľba detí projektu Darujem ti tulipán a detí irackých azylantov, 18.00, Námestie, Foyer DAB: Ozveny hôľ - otvárací hudobný happening

Sobota 23.9.: 12.00, Kupecká ul., v zlom počasí Mlyny: empathy BLACK BOX, interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich, 15.00, Svätoplukovo nám.: Rozprávková búda Teatro Tatro - Červená čiapočka, 15.00, Svätoplukovo nám.: Zóna radostí, tvorivé dielne, hry, divadlo, 15.00, Svätoplukovo nám.: ZUŠ J. Rosinského - Hodnoty na ulici, divadelné, výtvarné a hudobné inštalácie, 15.30, Svätoplukovo nám.: Sehnal & Co – FROOT, site-specific tanečná inštalácia, 16.00, trasa Svätoplukovo nám.– Staré divadlo – námestie:iniciatíva Rozbicyklujme Nitru - Festivalová cyklojazda, 16.00 a 16.30, Svätoplukovo nám.: MoDRé TRaKy a Modré divadlo - RITKUS – cirkus svet, klauniáda na ulici, 16.00, areál ZUŠ J. Rosinského:
Bartfay medzi nami - prehliadka a prezentácia projektu, 16.30, Svätoplukovo nám.: iniciatíva Rozbicyklujme Nitru - Verejná obývačka na tému Eko mesto, diskutéri: primátor Nitry Jozef Dvonč, Michaela Hefková, Ivan Janček, 16.30, Svätoplukovo nám.: Rozprávková búda Teatro Tatro -
Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti, 17.00, Svätoplukovo nám.: Nové divadlo -  Kozliatka a vlk, 17.45, Svätoplukovo nám.: Sehnal & Co – FROOT, site-specific tanečná inštalácia
Biela noc 

18.00 – 24.00, Galéria, Múzeum, Synagóga: Nočná prehliadka výstav a výstavných priestorov, 18.30, Nitrianska galéria - nádvorie, v zlom počasí koncertná sála: Úzgin Űver, koncert maďarskej skupiny, 18.30, Svätoplukovo nám.: Rozprávková búda Teatro Tatro - 25 rokov Teatra Tatra, ukážky z video archívu 19.45, Synagóga:  Mladé divadlo - Súkromné konzervatórium v Nitre:Antigona I., 22.30, Ponitrianske múzeum: Súkromné konzervatórium v Nitre - Antigona II., 20.30, Synagóga:DDS DRIM pri ZUŠ J. Rosinského - Vlna.sk, inscenácia, 21.20, Synagóga: DS Slúchadlo pri ZUŠ J. Rosinského v Nitre a Divadelné laboratórium Vidsutnist (UA) - Vietor v skrini, inscenácia, 20.30, Svätoplukovo nám.: FLK 10R-2 Nitra Memory Box; Selektor Ďuri z FONOKRU - inštalácia objektu

Nedeľa 24. 9.: 12.00, Kupecká ul. (Mlyny):empathy BLACK BOX,  15.00 h, Svätoplukovo nám.: Teatro Tatro - Červená čiapočka, 15.00, námestie:  Zóna   radostí, Detský tábor Fantázia: Hry s Fantáziou, MC Klokanček: Rodinné   popoludnielk, Penam: Hry a koláče, 15.00, námestie: ZUŠ J. Rosinského –   Hodnoty na ulici výtvarné a hudobné inštalácie, 16.00, námestie: Bábkové divadlo na Rázcestí - Familiárium, 16.00, areál ZUŠ J. Rosinského: Bártfay   medzi nami - prehliadka a prezentácia projektu, 16.30, námestie: Rozprávková búda Teatro Tatro - Kino Fest Anča: Najlepšie   animované filmy pre deti, 17.15, námestie: Living Memory - Verejná obývačka   na tému Spravodlivosť, diskusia, 18.30, námestie: BE.WELL, koncert mladej nitrianskej kapely - Patrícia Švelanová, Andrej Kovačik, Kristína Uhlíková,  Adam Spišák, 19.30, námestie: FLK 10R-2 - Nitra Memory Box; Selektor   Ďuri z FONOKRU, autori: Viliam Šulík, Erik Fehér

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy