Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Piotr Iľjič Čajkovskij: Labutie jazero

Kde a kedy ?
Labutie jazero

Vystúpenie - 16. 10. o 19.00 h v športovej hale

Popis

Do slovenských miest zavíta slávny St. Petersburg Theatre Russian Ballet, ktorý v roku 1990 založili sólisti legendárneho Mariinského divadla a uvedie najslávnejší balet Piotra Iľjiča Čajkovského Labutie jazero.

Počas 27 rokov si tento baletný súbor našiel svoje stále miesto nielen na náročnej domácej pôde, kde vystupuje vo viacerých petrohradských divadlách (jedno z nich sídli aj v legendárnej Ermitáži - v jednom z najvýznamnejších a najväčších svetových umelecko-historických múzeí) ale aj na turné po celom svete. Len v priebehu posledných dva roky sa skvelí ruskí baletní umelci predstavili divákom v Čile, Izraeli, Číne, Taliansku, Španielsku, Poľsku,

Portugalsku, Švédsku, Nórsku, Estónsku a ďalších krajinách. Pred príchodom na Slovensko bude vystupovať v Argentíne, Estónsku a Česku a ešte v tomto roku sa predstavia aj v Maďarsku a Nórsku.

Na Slovensko sa vracajú po tretí raz. V rokoch 2014 a 2016 predstavili s titulmi Luskáčik a Spiaca krásavica a aplaudovali im nadšení diváci v Košiciach, Poprade, Lučenci, Michalovciach a Nových Zámkoch. Tentoraz sa premiérovo predstaví ako najslávnejším baletom Piotra Iľjiča Čajkovského Labutie jazero, ktoré malo svoju premiéru pred 140 rokmi. St. Petersburg Theatre Russian Ballet ho uvedie v najslávnejšej a na celom svete dodnes uvádzanej verzii, ktorú pre petrohradské Mariinské divadlo v roku 1895 pripravil najslávnejší baletný majster a choreograf Marius Petipa spoločne s Levom Ivanovom. Pre nové a nové generácie tak uchováva tie najlepšie tradície klasického ruského baletu. 

Jedinečnú príležitosť vidieť majstrovstvo 45-členného súboru budú mať diváci v Piešťanoch (5. 10.), Bratislave (7. 10., 2 vystúpenia), Žiline (8. 10), Šali (13. 10.). Galante (14. 10.), Nitre (16. 10.), Košiciach (22. 10., 2 vystúpenia), Snine (23. 10.), Michalovciach (25. 10.), Martine (25. 10.) a ďalších mestách.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy