Piatok, 23. marec, 2018 | Meniny má Adrián
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Dámska šatňa

Kde a kedy ?
Dámska šatňa

Réžia: Michal Spišák, h rajú: Eva Pavlíková, Lenka Barilíková, Alena Pajtinková, Jana Kovalčíková

 

Popis

Príbeh odhaľuje tajomné zákulisie dámskej šatne vidieckeho divadla v meste ako je napríklad Nitra. 

Odkrýva osudy štyroch herečiek, ktorým sa divadlo stalo ich druhým domovom a obetovali mu časť svojich životov. Každá z nich je iná.

Jedna je skúsená, dlhoročná členka divadla (Eva Pavlíková) a druhá stojí ešte len na začiatku svojej divadelnej púte (Jana Kovalčíková). Jedna je trochu ľahkomyseľná a bláznivá (Alena Pajtinková), ďalšia je precízna a svedomitá (Lenka Barilíková). Delia sa o svoju šatňu, kde môžu rozprávať o svojich zážitkoch, skúsenostiach, skrytých očakávaniach a túžbach.

V dámskej šatni sa stretávajú počas skúšok aj počas predstavení. Je to taká prestupná stanica. Prichádzajú sem, odkladajú  svoju civilnú identitu, premieňajú sa na dramatické postavy a odchádzajú na javisko, kde sa stretávajú s divákmi. Potom sa vracajú späť, akoby sa vracali z divadelnej ilúzie naspäť do reálneho života. Šatňa je ten magický priestor, kde sa prelínajú ich súkromné životy, ich každodenné radosti aj starosti s divadelným snením. 

To je pôdorys úsmevnej komédie českého dramatika Arnošta Goldflama Dámska šatňa. Goldflam, sám herec, režisér a dramatik, nás ako skutočný znalec uvádza do tohto divadelného prostredia a odhaľuje nám „tajomstvá“ dámskej šatne. S humorom a láskyplným porozumením nás sprevádza osudmi jednotlivých postáv a dáva nám nahliadnuť do ich vnútra. 

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy