Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Dámska šatňa

Kde a kedy ?
Dámska šatňa

Réžia: Michal Spišák, h rajú: Eva Pavlíková, Lenka Barilíková, Alena Pajtinková, Jana Kovalčíková

 

Popis

Príbeh odhaľuje tajomné zákulisie dámskej šatne vidieckeho divadla v meste ako je napríklad Nitra. 

Odkrýva osudy štyroch herečiek, ktorým sa divadlo stalo ich druhým domovom a obetovali mu časť svojich životov. Každá z nich je iná.

Jedna je skúsená, dlhoročná členka divadla (Eva Pavlíková) a druhá stojí ešte len na začiatku svojej divadelnej púte (Jana Kovalčíková). Jedna je trochu ľahkomyseľná a bláznivá (Alena Pajtinková), ďalšia je precízna a svedomitá (Lenka Barilíková). Delia sa o svoju šatňu, kde môžu rozprávať o svojich zážitkoch, skúsenostiach, skrytých očakávaniach a túžbach.

V dámskej šatni sa stretávajú počas skúšok aj počas predstavení. Je to taká prestupná stanica. Prichádzajú sem, odkladajú  svoju civilnú identitu, premieňajú sa na dramatické postavy a odchádzajú na javisko, kde sa stretávajú s divákmi. Potom sa vracajú späť, akoby sa vracali z divadelnej ilúzie naspäť do reálneho života. Šatňa je ten magický priestor, kde sa prelínajú ich súkromné životy, ich každodenné radosti aj starosti s divadelným snením. 

To je pôdorys úsmevnej komédie českého dramatika Arnošta Goldflama Dámska šatňa. Goldflam, sám herec, režisér a dramatik, nás ako skutočný znalec uvádza do tohto divadelného prostredia a odhaľuje nám „tajomstvá“ dámskej šatne. S humorom a láskyplným porozumením nás sprevádza osudmi jednotlivých postáv a dáva nám nahliadnuť do ich vnútra. 

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy