Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
Pridajte si svoje mesto

Florencia a Galéria Uffizi 2D

Kde a kedy ?
Florencia a Galéria Uffizi 2D
Réžia:Luca Viotto

Popis

Novinka od tvorcov Vatikánskych múzeí vezme divákov na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie. Prostredníctvom najkrajších umeleckých diel tej doby od autorov ako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli ponúka pohlcujúci zážitok zo samotnej Florencie. Herec Simon Merrels vás bude sprevádzať celým mestom, jeho pamiatkami a umeleckými dielami. Počas jediného predstavenia v kine stihnete navštíviť 10 múzeí a prehliadnuť si približne 150 svetových umeleckých diel. 

Je to umelecký nájazd na mesto, ktorý berie všetko, od kaplnky Brancacci, cez Národné múzeum Bargello, Medicejský palác a kľukaté uličky mesta, Brunelleschiho dóm, Palazzo Vecchio, až ku Galérii Uffizi a Academia Galleri. Nevynechá ani miesta ako Ponte Vecchio či Piazza della Signoria. Cesta má deväť častí a vezme vás aj na predmestia, pokojné a prírodné okolie Florencie. 

Jadrom prehliadky je pokladnica umenia, galéria Uffizi a pohľad na dychberúce dielo Leonarda da Vinci "Adoration of the Magi" ktoré má za sebou roky reštaurátorských prác. Pozrete sa ale aj na temnejších autorov, uvidíte napríklad monštruózne, desivé diela s nádychom gotiky od Caravaggia. 

Toto nie je iba dokument, ale cesta do samotného srdca umenia, ktorá vás pohltí. 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

Čarodejník z krajiny OZ

Čarodejník z krajiny OZ

Hudobná rozprávka na motívy knihy Lymana Franka Bauma

Divadlo

Wind River

Dráma, krimi, thriller

Kino