Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Florencia a Galéria Uffizi 2D

Kde a kedy ?
Florencia a Galéria Uffizi 2D
Réžia:Luca Viotto

Popis

Novinka od tvorcov Vatikánskych múzeí vezme divákov na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie. Prostredníctvom najkrajších umeleckých diel tej doby od autorov ako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli ponúka pohlcujúci zážitok zo samotnej Florencie. Herec Simon Merrels vás bude sprevádzať celým mestom, jeho pamiatkami a umeleckými dielami. Počas jediného predstavenia v kine stihnete navštíviť 10 múzeí a prehliadnuť si približne 150 svetových umeleckých diel. 

Je to umelecký nájazd na mesto, ktorý berie všetko, od kaplnky Brancacci, cez Národné múzeum Bargello, Medicejský palác a kľukaté uličky mesta, Brunelleschiho dóm, Palazzo Vecchio, až ku Galérii Uffizi a Academia Galleri. Nevynechá ani miesta ako Ponte Vecchio či Piazza della Signoria. Cesta má deväť častí a vezme vás aj na predmestia, pokojné a prírodné okolie Florencie. 

Jadrom prehliadky je pokladnica umenia, galéria Uffizi a pohľad na dychberúce dielo Leonarda da Vinci "Adoration of the Magi" ktoré má za sebou roky reštaurátorských prác. Pozrete sa ale aj na temnejších autorov, uvidíte napríklad monštruózne, desivé diela s nádychom gotiky od Caravaggia. 

Toto nie je iba dokument, ale cesta do samotného srdca umenia, ktorá vás pohltí. 

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy