Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína
Pridajte si svoje mesto

Podivný prípad so psom

Kde a kedy ?
Podivný prípad so psom

Réžia: Soňa Ferancová, hrajú: Tomáš Turek, Alena Pajtinková, Ján Gallovič a. h., Daniela Kuffelová, Lenka Barilíková, Peter Oszlík, 

Popis

Humorný a dojímavý príbeh pätnásťročného Christophera, najmladšieho detektíva v histórii, ktorý je neobyčajne nadaný, citlivý, mimoriadne vyniká v matematike, ale nerozumie ľudským citom dospelých a v každodennom svete je stratený. Jednoducho: Christopher má rád čísla, žije sám so svojím otcom a je autista. Keď raz v noci objaví na záhrade u susedov vidlami zapichnutého psa, ako obdivovateľ Sherlocka Holmesa začne viesť vlastné detektívne vyšetrovanie. Vo svojich rozhodnutiach postupuje prísne logicky a rozhodne sa vyšetriť najväčšiu záhadu vo svojom okolí – kto zabil psa jeho susedy. Pátranie ho privedie na dobrodružnú cestu, ktorá obráti jeho svet hore nohami. Počas vyšetrovania rozlúšti nejednu záhadu, nielen okolo prípadu so psom, ale aj záhadu súvisiacu s jeho rodinou.

Osobitá detektívka súčasného britského autora Marka Haddona (1962) spája v sebe napätie, láskavý humor aj silný príbeh o pátraní po vlastných koreňoch. Strhujúco dojímavý príbeh o hľadaní lásky k postihnutému dieťaťu. Spolu s hlavným hrdinom sa vydáme na pomyselnú cestu dospievania. V zákrutách života na neho čakajú nástrahy sebectva, bezohľadnosti a informačných lavín, ktorým čelí vtipnými postrehmi a bizarnou analýzou bežných situácií či každodenných stereotypov.

Autor knihy bol za svoje dielo ocenený v roku 2003 prestížnou Whitbreadovou cenou za najlepšiu britskú knihu roka. Následne ju pre Kráľovské národné divadlo v Londýne zdramatizoval renomovaný britský dramatik Simon Stephens (1971), a to s výnimočným diváckym aj kritickým ohlasom. Text získal v roku 2013 najvýznamnejšiu britskú Cenu Olivier Awards ako Najlepšia nová hra roka. Inscenácia si odniesla aj ďalších šesť ocenení: najlepšia réžia, najlepší mužský aj ženský herecký výkon, najlepšia dekorácia, svetelný dizajn a zvuk.

Najbližšie môžete vidieť

Dátum Mesto/obec Miesto predstavenia
8.12.2017 10:00 (piatok) Nitra Divadlo Andreja Bagara

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

Anjelský deň

Anjelský deň 2017

Vianočné tvorivé dielne s ľudovými remeselníkmi

Iné

Zázrak života

Zázrak života

Výstava Janky Srnkovej

Výstavy