Piatok, 23. marec, 2018 | Meniny má Adrián
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Diplom 2016

Kde a kedy ?
Diplom 2016

Trvá od 2. do 26. 6., Salón NG, kurátorka: Adriana Récka, autori:  Barbora Bohušová, Miriama Brišová, Kvetoslava Cvanigová, Ivana Dvoráková, Veronika Gubová, Zuzana Šimkovičová

Popis

XVIII. ročník výstavy nadväzuje na tradíciu každoročných prezentácií výtvarnej činnosti Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF, predstavujeí praktickú časť vybraných záverečných magisterských prác tohtoročných absolventov.  Výtvarné práce prezentované na výstave DIPLOM 2016 dokumentujú činnosť katedrových ateliérov zameraných na kresbu a maľbu, grafický dizajn, fotografiu a intermediálnu tvorbu. Reprezentujú umelecko-výchovný charakter študijného programu Učiteľstva výtvarného umenia KVTV PF UKF v Nitre, v rámci ktorého katedra vzdeláva a pripravuje pre prax tvorivých edukátorov, disponujúcich okrem teoretických odborných kompetencií aj praktickými výtvarnými zručnosťami v širokom spektre klasických a novodobých výtvarných disciplín. V jednotlivých ateliéroch katedry už tradične vznikajú diplomové práce s praktickými výtvarnými výstupmi, ktorých dominantným znakom je nápaditosť, hravosť a kreativita, s úsilím reagovať na súčasné, ako aj historické kultúrno-spoločenské fenomény z rôznych aspektov, no najmä z pohľadu mladej generácie. Tieto výtvarné práce svedčia o hľadaní vlastnej výtvarnej výpovede, nových interpretačných možností tradičných i netradičných tém, o chuti experimentovať s umeleckými i „neumeleckými“ materiálmi, pričom často krát prostredníctvom uceleného cyklu mapujú a zaznamenávajú život okolo seba, resp. skúmajú svoj vnútorný svet.

Výstava sa realizuje ako projekt Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v rámci inštitucionálneho grantového programu na podporu kultúrnych a športových aktivít študentov.

Odporúčame

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy