Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Diplom 2016

Kde a kedy ?
Diplom 2016

Trvá od 2. do 26. 6., Salón NG, kurátorka: Adriana Récka, autori:  Barbora Bohušová, Miriama Brišová, Kvetoslava Cvanigová, Ivana Dvoráková, Veronika Gubová, Zuzana Šimkovičová

Popis

XVIII. ročník výstavy nadväzuje na tradíciu každoročných prezentácií výtvarnej činnosti Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF, predstavujeí praktickú časť vybraných záverečných magisterských prác tohtoročných absolventov.  Výtvarné práce prezentované na výstave DIPLOM 2016 dokumentujú činnosť katedrových ateliérov zameraných na kresbu a maľbu, grafický dizajn, fotografiu a intermediálnu tvorbu. Reprezentujú umelecko-výchovný charakter študijného programu Učiteľstva výtvarného umenia KVTV PF UKF v Nitre, v rámci ktorého katedra vzdeláva a pripravuje pre prax tvorivých edukátorov, disponujúcich okrem teoretických odborných kompetencií aj praktickými výtvarnými zručnosťami v širokom spektre klasických a novodobých výtvarných disciplín. V jednotlivých ateliéroch katedry už tradične vznikajú diplomové práce s praktickými výtvarnými výstupmi, ktorých dominantným znakom je nápaditosť, hravosť a kreativita, s úsilím reagovať na súčasné, ako aj historické kultúrno-spoločenské fenomény z rôznych aspektov, no najmä z pohľadu mladej generácie. Tieto výtvarné práce svedčia o hľadaní vlastnej výtvarnej výpovede, nových interpretačných možností tradičných i netradičných tém, o chuti experimentovať s umeleckými i „neumeleckými“ materiálmi, pričom často krát prostredníctvom uceleného cyklu mapujú a zaznamenávajú život okolo seba, resp. skúmajú svoj vnútorný svet.

Výstava sa realizuje ako projekt Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v rámci inštitucionálneho grantového programu na podporu kultúrnych a športových aktivít študentov.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy