Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Exody a národnosti na Slovensku

Kde a kedy ?
Exody a národnosti na Slovensku

Vernisáž - 10. 6. o 18.00 h v priestoroch Fotogalérie Trafačka, hudobným hosťom bude Samo Ivaška, výstava potrvá do 1. 7.

Popis

OZ Krásny Spiš realizuje výstavy výtvarných obrazov Fera Guldana o "exodoch" a "národnostných menšinách" na Slovensku od roku 2008. Od toho času boli tieto výstavy prezentované vo vyše 50 mestách a obciach na Slovensku. Jedna takáto kolekcia obrazov o "exodoch" je trvalo umiestnená v obecnej galérii Spišského Hrhova.

František Guldan sa narodil v Nitre (1953), tam absolvoval stavebnú priemyslovku. Po skončení Stavebnej fakulty SVŠT v Bratislave (1980) a vojenskej službe v Pohraničnej stráži (1982) pracoval do r. 1989 ako projektant rekonštrukcií v Bratislavskom stavebnom podniku. Od roku 1974 vystavuje maľby vytvorené autorskou technikou (patinovaná asambláž), plastiky, kresby a grafiku (B-klub, Tatran, Smena, Čedok, podchod Klariská, Dom umenia - všetko v Bratislave, Olomouc, Praha, Nitra), je členom združenia Gerulata. Po Novembri 89 bol redaktorom Verejnosti a poverený vedením SNG (1990). Od 1991 tvorí v slobodnom povolaní. Nasleduje množstvo výstav doma i v zahraničí (Praha, Viedeň, Mníchov, Ottawa, Nitra, Poprad, Medzilaborce, Michalovce, Humenné, Zvolen, Šahy, Brusel, Paríž, Amsterdam, New York).

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy