Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra
Pridajte si svoje mesto

Exody a národnosti na Slovensku

Kde a kedy ?
Exody a národnosti na Slovensku

Vernisáž - 10. 6. o 18.00 h v priestoroch Fotogalérie Trafačka, hudobným hosťom bude Samo Ivaška, výstava potrvá do 1. 7.

Popis

OZ Krásny Spiš realizuje výstavy výtvarných obrazov Fera Guldana o "exodoch" a "národnostných menšinách" na Slovensku od roku 2008. Od toho času boli tieto výstavy prezentované vo vyše 50 mestách a obciach na Slovensku. Jedna takáto kolekcia obrazov o "exodoch" je trvalo umiestnená v obecnej galérii Spišského Hrhova.

František Guldan sa narodil v Nitre (1953), tam absolvoval stavebnú priemyslovku. Po skončení Stavebnej fakulty SVŠT v Bratislave (1980) a vojenskej službe v Pohraničnej stráži (1982) pracoval do r. 1989 ako projektant rekonštrukcií v Bratislavskom stavebnom podniku. Od roku 1974 vystavuje maľby vytvorené autorskou technikou (patinovaná asambláž), plastiky, kresby a grafiku (B-klub, Tatran, Smena, Čedok, podchod Klariská, Dom umenia - všetko v Bratislave, Olomouc, Praha, Nitra), je členom združenia Gerulata. Po Novembri 89 bol redaktorom Verejnosti a poverený vedením SNG (1990). Od 1991 tvorí v slobodnom povolaní. Nasleduje množstvo výstav doma i v zahraničí (Praha, Viedeň, Mníchov, Ottawa, Nitra, Poprad, Medzilaborce, Michalovce, Humenné, Zvolen, Šahy, Brusel, Paríž, Amsterdam, New York).

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

Panikári

Panikári

Muži na pokraji nervového zrútenia – súčasná komédia s pesničkami

Divadlo

Povolanie pápež

Povolanie pápež

Pôvodný slovenský muzikál

Divadlo