Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Raňajky v tráve

Kde a kedy ?
Raňajky v tráve

V nedeľu 26. júna v čase od 10.00 do 16.00 h pri Dražovskom kostolíku, v  prípade nepriaznivého počasia sa piknik zmení na promenádu do kostolíka s dáždnikom, kde sa budú konať výstava R. Bartolena a hudobné vystúpenia

Popis

Štvrtý ročník pikniku „Raňajky v tráve“ sa uskutoční v nedeľu 26. júna 2016 v čase od 10.00 do 16.00 h. Počas pikniku sú pre návštevníkov pripravené hudobné vystúpenia. V jeho úvode zahrá v exteriéroch združenie Musicantica Slovaca „Pekné ranné melódie“. Popoludní v kostolíku dvakrát poteší návštevníkov krásnou hudbou Zoe quartet.  Predpoludním uvedie Divadlo ZkuFraVon originálne cirkusovo – bábkové predstavenie "Ako išlo vajce na vandrovku alebo Putujeme letom svetom" určené pre najmenších, ale zabavia sa na ňom aj dospelí. Deťom a tiež ich rodičom je určené Kvetinovanie s výtvarníčkou Katarínou Jahnovou. Prístupová lesná cesta ku kostolíku bude vyzdobená textilnými kvetmi, ktoré vyrobili podľa návrhu výtvarníčky žiaci ZŠ Dražovce v rámci recyklácie rôznych látok.

Okolie kostolíka bude celé k dispozícii k piknikovaniu v tráve, na vlastných dekách. Okrem prinesených dobrôt z vlastného piknikového košíka sa bude tradične podávať výborná talianska zmrzlina a chutná, alternatívne pripravená káva, zároveň však i espresso, kapučíno, caffé latte, tiež frappé. Pre tých čo nekávičkujú sa bude servírovať čokoláda a osviežujúce nealko limonády. Ponuka občerstvenia na pikniku nezabúda ani na návštevníkov, ktorí nestihnú napiecť. Ponúkať sa budú rôzne koláčiky a vynikajúce čoko brownies. V ponuke samozrejme nebudú chýbať kvalitné dražovské vína priamo od miestnych vinárov,  medovina a premiérovo i osviežujúci nízko alkoholický  nápoj cider spolu s domácimi ovocnými vínami.

Praktickým odporučením organizátorov je využiť v rámci dopravy na piknik , pokiaľ je to možné, mestskú autobusovú dopravu, linku č. 2 z Nitry. 

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy