Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen
Pridajte si svoje mesto

Raňajky v tráve

Kde a kedy ?
Raňajky v tráve

V nedeľu 26. júna v čase od 10.00 do 16.00 h pri Dražovskom kostolíku, v  prípade nepriaznivého počasia sa piknik zmení na promenádu do kostolíka s dáždnikom, kde sa budú konať výstava R. Bartolena a hudobné vystúpenia

Popis

Štvrtý ročník pikniku „Raňajky v tráve“ sa uskutoční v nedeľu 26. júna 2016 v čase od 10.00 do 16.00 h. Počas pikniku sú pre návštevníkov pripravené hudobné vystúpenia. V jeho úvode zahrá v exteriéroch združenie Musicantica Slovaca „Pekné ranné melódie“. Popoludní v kostolíku dvakrát poteší návštevníkov krásnou hudbou Zoe quartet.  Predpoludním uvedie Divadlo ZkuFraVon originálne cirkusovo – bábkové predstavenie "Ako išlo vajce na vandrovku alebo Putujeme letom svetom" určené pre najmenších, ale zabavia sa na ňom aj dospelí. Deťom a tiež ich rodičom je určené Kvetinovanie s výtvarníčkou Katarínou Jahnovou. Prístupová lesná cesta ku kostolíku bude vyzdobená textilnými kvetmi, ktoré vyrobili podľa návrhu výtvarníčky žiaci ZŠ Dražovce v rámci recyklácie rôznych látok.

Okolie kostolíka bude celé k dispozícii k piknikovaniu v tráve, na vlastných dekách. Okrem prinesených dobrôt z vlastného piknikového košíka sa bude tradične podávať výborná talianska zmrzlina a chutná, alternatívne pripravená káva, zároveň však i espresso, kapučíno, caffé latte, tiež frappé. Pre tých čo nekávičkujú sa bude servírovať čokoláda a osviežujúce nealko limonády. Ponuka občerstvenia na pikniku nezabúda ani na návštevníkov, ktorí nestihnú napiecť. Ponúkať sa budú rôzne koláčiky a vynikajúce čoko brownies. V ponuke samozrejme nebudú chýbať kvalitné dražovské vína priamo od miestnych vinárov,  medovina a premiérovo i osviežujúci nízko alkoholický  nápoj cider spolu s domácimi ovocnými vínami.

Praktickým odporučením organizátorov je využiť v rámci dopravy na piknik , pokiaľ je to možné, mestskú autobusovú dopravu, linku č. 2 z Nitry. 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasanitra.sk

Odporúčame

12. ročník
Galéria hudby 2017

12. ročník Galérie hudby 2017

Cyklus komorných koncertov

Koncert

Podivný prípad so psom

Podivný prípad so psom

Osobitá detektívka súčasného britského autora Marka Haddona

Divadlo