Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Medzi slovami

Kde a kedy ?
Medzi slovami

Vernisáž  - 8. 9. o 18.00 v Bunkri NG, vystavujúci umelci: Barbora Danišová, Erika Mészárosová, Erik Michalčík, Lucia Milatová a Linda Stopková, 
kurátorky: Kristína Slezáková, Nina Vidovencová, potrvá do 9. 10.  

 

Popis

Potrebuje umenie, aby sme ho vysvetľovali? Hegel kedysi povedal, že nie. Koncept výstavy MEDZI SLOVAMI sa však tento výrok snaží spochybniť. Každý z vystavujúcich umelcov si vybral citát niektorého z „velikánov dejín,“ ktorý svojim dielom buď spochybnil alebo potvrdil. Vystavené objekty a inštalácie sa budú, v niektorých prípadoch, medzi slovami pohybovať doslovne, tak že s citátmi budú nielen komunikovať, ale výroky veľkých mužov sa priamo stanú súčasťou umeleckého diela.

Cieľom výstavy je spochybnenie nemennosti niektorých tvrdení, prostredníctvom fiktívnej diskusie medzi umelcami a autormi citátov. Dokonca aj tých, ktoré sú v spoločnosti dodnes etablované ako nemenné, pravdivé a stále aktuálne.

Spojením citátu a diela sa umelci nielen Hegelovi, ale aj súčasnému divákovi snažia dokázať, že napriek potrebe vysvetľovať pointu, nikdy v histórii nebolo umenie tak blízko ku každodennej realite ako dnes.

Vystavujúci umelci sú študenti a absolventi Katedry pedagogiky výtvarného umenia na Trnavskej univerzite v Trnave. Práve na tejto katedre sa kladie veľký dôraz na približovanie súčasného umenia divákovi. Absolventi katedry, či už ako výtvarníci alebo pedagógovia spochybňujú Hegelov výrok nielen touto výstavou, ale v každodennej praxi.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy