Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Divadelná Nitra 2016

Kde a kedy ?
DN 2016

Koná sa v divadlách, kinách. na námestí, pešej zóne a inom  verejnom priestranstve - 23. - 28. 9.

Popis

Hlavný program:

23. 9. o 18.30 h v DAB - Münchner Kammerspiele, Mníchov: Prečo pána R. postihol amok?

24. 9. o 16.00 h v DAB - Slovenské komorné divadlo, Martin: Vtedy v Bratislave

24. 9. o 20.00 h v DAB - Dakh Daughters Band, Kyjev: Ruže

25. 9. o 18.00 h v DAB - Iraqi Bodies, Göteborg: Piliere krvi

25. 9. o 20.00 h v SDKS - Sláva Daubnerová, Bratislava: Solo lamentoso

Sprievodný program:
* Piatok 23. 9.: 9.00 – 15.00 h námestie - Tulipán pre deti z Iraku, integračný tvorivý workshop pre deti asýrskych kresťanov, zrakovo postihnuté a vidiace deti, prednáška troch nevidiacich dievčatiek aj o svojich medzinárodných tvorivých úspechoch, bubnovačka, 14.00 – 20.00 Antikvariát s Libressom pod Vŕškom – Kníhkupecká, nepretržitá poézia i próza, 16.45 – 17.45 Antikvariát - Ľubo Burgr and Pjoni hrajú pesničky skupiny Ali ibn Rachid, 17.30 – 18.00 námestie - Keď nie my, kto? Keď nie teraz, kedy? - Anetta Mona Chisa & Lucia Tkacova, živé súsošie v rámci výstavy Newrope, 18.00 – 18.30 námestie - ZUŠ J. Rosinského: ???
* Sobota 24. 9.: 10.00 – 11.00 Antikvariát s Libressom – Ivan Gontko: Čítame rozprávky Európy, 12.00 – 17.00 námestie - empathy BLACK BOX, interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich, 14.30 – 15.15 pred Ponitrianskym múzeom – Koncert pesničkára Samuela Kšiňana, 15.00 – 18.00 námestie – Zóna radosti, 15.00 – 18.00 námestie - ZUŠ J. Rosinského: Živé sochy Európy, 16.30 – 16.50 námestie - ZUŠ J. Rosinského: ???, 16.50 – 17.30 námestie -
Tradičné bábkové divadlo Tyjátr: Don Šajn alebo Márnotratný syn, 17.30 – 18.10 pred múzeom – Koncert Be.well, 18.00 – 18.30 OC Mlyny - ZUŠ J. Rosinského: ???, 18.15 – 18.45 námestie – Hymnus, performancia J. Košša
Biela noc – 24. 9., 18.00 – 24.00, galéria, múzeum, synagóga - nočná prehliadka výstav, 18.30 – 19.00 námestie - AnettaMona Chisa & Lucia Tkacova, živé súsošie

Galéria: 18.30 – 19.00 - Mimo slovnej zásoby: Andrea Palamarčuková, performancia, 19.00 – 19.30 – Newrope, kurátorský výklad k výstave

Synagóga: Mladé divadlo: 19.30 – 20.00 h - More (ZUŠ J. Rosinského), Pochovajte ma za lištu (DS Drim pri ZUŠ J. Rosinského), 20.15 – 21.10 - Slováci sme od rodu! (DS Tote tam, ZUŠ A. Cígera v Kežmarku a Trma-vrma, ZUŠ pri Spojenej škole Letná v Poprade), 21.30 – 22.40 - Migrantská rapsódia (Slovenské komunitné divadlo v Londýne)

Múzeum: 20.00 – 20.30 - Tri2re - experimentálna hudobnoinscenačná performancia
ZUŠ J. Rosinského, 21.00 – 21.45 - Mimozemské záhradkárstvo, Erik Sikora, agitačná prednáška s prvkami performancie a koncertu, 22.00 – 22.45 - a capella koncert KatArs
Areál projektu Bunka: 20.00 – 22.30 – DrogerieOase: Jedného dňa som sa rozhodol urobiť si výlet, Zahrajže mi Európa! Anton Čierny, videofilm,

SDKS: 24.00 – 02.00 Club Tatra - Záver Bielej noci: DJ Phonotic

* Nedeľa 25. 9.: 12.00 – 17.00 námestie - empathy BLACK BOX, 14.30 – 15.00 pred múzeom Hudobné improvizácie Súkromného konzervatória v Nitre, 15.00 – 18.00 námestie – Zóna radosti, 15.00 – 18.00 námestie - Živé sochy Európy, 15.00 – 18.00 námestie - Divadlo Harry Teater: Chodoroadshow, 15.30 – 16.15 Kupecká ul. - Hudobné improvizácie SK, 16.30 – 17.00 námestie - Joyful, Joyful, akademický spevácky zbor PF UKF, 16.30 – 18.30 námestie -
Európska stopa v Nitre, komentovaná prehliadka po stopách rôznych európskych kultúr v Nitre, sprevádza Juraj Novák, Richard E. Pročka, (začiatok pri fontáne), 17.00 – 18.30 pred múzeom - AGORA EURÓPA: Verejná obývačka, diskusia na ulici, hudobný hosť: Kristína Uhlíková & Juraj Janík, 19.30 – 20.30 námestie – Koncert kapely SEMATAM

PRIEBEŽNE POČAS FESTIVALU

Do 22. 9. OC Mlyny, 23. 9. – 7. 10. SDKS Galéria Foyer - Plagáty DN 25,  výstava plagátov za 25 rokov festivalu, 23. – 28. 9. SDKS Info centrum - Nostalgia DN 25 - izba festivalových spomienok, 23. – 28. 9. DAB foyer - Foto DN 25, výstava fotografií inscenácií z ročníkov festivalu + Focus V4, 23. – 25. 9. námestie, pešia zóna, centrum mesta - Marek Schovánek:  Anarchist Cookie Shop, 23. – 28. 9. Ilona Németh): Keď..., Jan Kostaa: Message from the West, Kulturdrogerie: DrogerieOase, Nicolas Malcles Sanuy: Multimediálna inštalácia vo výkladoch, 23. – 28. 9. Kupecká - Ľudmila Horňáková: Nikde doma - inštalácia a sociálna performancia, 23. – 25. 9. 15.00 – 19.00 námestie - Vyrob si vlastné festivalové tričko, do 30. 11. mesto -  Aj toto je umenie, označené zabudnuté diela, sochy, budovy vo verejnom priestore, 23. – 28. 9. DAB foyer – Stoličky, výstava študentských prác Katedra výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF, do 30. 9. 2016 KOS - Radosti amatérskeho divadla, výstava fotografií z inscenácií amatérskych divadiel

 

 

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy