Nedeľa, 18. marec, 2018 | Meniny má Eduard
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

My, grafici

Kde a kedy ?
My, grafici

Vernisáž - 29. 9. o 19.00 h, Galéria mladých, potrvá do 20. 11., autori: Martin Engler, Kristína Kubáňová, Dávid Marcin, Adela Režná, Michala Eliášová, Martin Schwarz, Branislav Novotný, Zuzana Barutová, Katarína Dudášová, Filip Bandurčin, kurátorka:  Veronika Trnečková

 

Popis

Kolektívna výstava My, grafici prezentuje tvorbu desiatich mladých výtvarníkov, študujúcich a pôsobiacich na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéroch oľnej grafiky a ilustrácie prof. Dušana Kállaya a voľnej a farebnej grafiky doc. Vojtecha Kolenčíka. Zastúpených autorov, pochádzajúcich z rovnakej generácie, spája médium tradičnej grafiky. Výstavu dopĺňajú ukážky ich tvorby v kresbe a maľbe. Zdrojom ich inšpirácie nie je len literatúra, ale aj hudba, vlastné zážitky a pozorovanie sveta okolo seba.

Výstava v priestore Galérie mladých predstavuje výtvarné práce, vyňaté zo súčasnej grafickej tvorby autorov. Hlavnou spájajúcou témou vystavených diel je reflektovanie súčasnosti, ktoré u autorov vyúsťuje do dvoch línií, ktoré medzi sebou vzájomne komunikujú. Prvú líniu prezentujú ilustrácie, v ktorých je pozorovateľný citeľný záujem o imaginárny svet pri použití fantazijných motívov. V druhej línii sú zastúpené diela, kde autori rôznymi spôsobmi spracúvajú život a pozíciu človeka vytiahnutého z modernej doby.

Autori sa neobmedzujú len na pozorovanie okolitého sveta, ale prinášajú vlastné hodnotenie. Novodobé problémy človeka, jeho postavenie a hodnoty, prezentujú s dávkou kritiky, nadhľadu a irónie. Na prvý pohľad rozdielnosť dvoch línií tvorby vystavujúcich autorov vyúsťuje do divácky zaujímavej hry s rôznymi prístupmi k médiu. Kombinácia týchto protipólov umiestnených vedľa seba vytvára určitý kontrast medzi svetom našich predstáv a svetom v ktorom žijeme.

Výstavný projekt zachádza od ilustrácií s fantazijným objektom skúmania až ku voľnej grafike skúmajúcej postavenie súčasného človeka. Na výstave si môžu návštevníci prelistovať autorskými knihami s ilustráciami ako aj vzhliadnuť videozáznamy k tvoreniu grafického cyklu.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy