Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Sudcove starosti

Kde a kedy ?
Sudcove starosti

Réžia: Svetozár Sprušanský, preklad: Alexandra Ruppeldtová, kostýmy: Dorota Cigánková, scéna: Diana Strauszová, hrajú:  Eneas Posket, policajný sudca: Vasiľ Rusiňák a. h., Agatha Posketová, jeho žena:  Daniela Kuffelová, Cis Farringdon, jej syn: Martin Šalacha, CHARLOTTE Verrinderová, jej sestra: Klaudia Kolembusová, Alexander LUKYN plukovník vo výslužbe: Ivan Vojtek, Horace VALE, kapitán: Juraj Ďuriš, BULLAMY, Posketov kolega, sudca: Martin Fratrič, BEATIE Tomlinsonová, učiteľka hudby: Alena Pajtinková, Achille BLOND, riaditeľ hotela: Marcel Ochránek, ISIDORE, čašník: Jakub Rybárik, WORMINGTON, súdny úradník: Anton Živčic, LUGG, seržant: Juraj Hrčka, MESSITER, policajný inšpektor: Branislav Matuščin, HARRIS, policajný strážnik: Marián Viskup, POPHAMOVÁ, slúžka: Lenka Barilíková, WYKE, sluha: Roman Poláčik, hostia: Tomáš Drahoš, Patrik Foldeši, Peter Olah, Patrik Ščasnovič, Filip Cipár

Popis

Ťažko uveriť, že Cis Farringdon, mladík uvoľnených mravov so sklonom k fajčeniu, portskému vínu a náklonnosťou k ženám, má iba štrnásť rokov. Predovšetkým preto, lebo ich nemá. Keď sa totiž jeho matka Agatha vydávala za staršieho a dôverčivého sudcu Posketa, ubrala si desať rokov zo svojho skutočného veku.

Hroziaca návšteva Cisovho krstného otca Lukyna vyženie Agathu inkognito do Hotela U smutnej tigrice, aby ho upozornila na svoj podvod a požiadala ho o spojenectvo pri maskovaní svojho podvodu. V tom istom hoteli sa však nachádza aj Cis s nevlastným otcom, ktorého nahovoril na záťah.

Nastane všeobecný zmätok. Večer trápnych omylov a nedorozumení je výsledkom pokusov všetkých účastníkov vyhnúť sa ruke zákona i sebe navzájom. Divákom však ponúka množstvo komických situácií, úsmev, oddych a zábavu. Eleganciu vtedajšej doby. Príjemne prežitý, vtipný divadelný večer prostredníctvom príbehu manželských peripetií medzi mužom a ženou. Lebo základ týchto vzťahov sa ani stáročiami nemení.

Túto „kostýmovanú dobovku“ z obdobia viktoriánskeho Anglicka uvedieme v celoslovenskej premiére, s niekoľkými songmi z konca 18. a začiatku 19. storočia. Pôjde o výtvarne výpravnú inscenáciu so známymi piesňami, ktorá v sebe spája situačný, ako aj konverzačný humor, postavený na hravom príbehu, hereckej ľahkosti a nonšalancii.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy