Streda, 21. marec, 2018 | Meniny má Blahoslav
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Sudcove starosti

Kde a kedy ?
Sudcove starosti

Réžia: Svetozár Sprušanský, preklad: Alexandra Ruppeldtová, kostýmy: Dorota Cigánková, scéna: Diana Strauszová, hrajú:  Eneas Posket, policajný sudca: Vasiľ Rusiňák a. h., Agatha Posketová, jeho žena:  Daniela Kuffelová, Cis Farringdon, jej syn: Martin Šalacha, CHARLOTTE Verrinderová, jej sestra: Klaudia Kolembusová, Alexander LUKYN plukovník vo výslužbe: Ivan Vojtek, Horace VALE, kapitán: Juraj Ďuriš, BULLAMY, Posketov kolega, sudca: Martin Fratrič, BEATIE Tomlinsonová, učiteľka hudby: Alena Pajtinková, Achille BLOND, riaditeľ hotela: Marcel Ochránek, ISIDORE, čašník: Jakub Rybárik, WORMINGTON, súdny úradník: Anton Živčic, LUGG, seržant: Juraj Hrčka, MESSITER, policajný inšpektor: Branislav Matuščin, HARRIS, policajný strážnik: Marián Viskup, POPHAMOVÁ, slúžka: Lenka Barilíková, WYKE, sluha: Roman Poláčik, hostia: Tomáš Drahoš, Patrik Foldeši, Peter Olah, Patrik Ščasnovič, Filip Cipár

Popis

Ťažko uveriť, že Cis Farringdon, mladík uvoľnených mravov so sklonom k fajčeniu, portskému vínu a náklonnosťou k ženám, má iba štrnásť rokov. Predovšetkým preto, lebo ich nemá. Keď sa totiž jeho matka Agatha vydávala za staršieho a dôverčivého sudcu Posketa, ubrala si desať rokov zo svojho skutočného veku.

Hroziaca návšteva Cisovho krstného otca Lukyna vyženie Agathu inkognito do Hotela U smutnej tigrice, aby ho upozornila na svoj podvod a požiadala ho o spojenectvo pri maskovaní svojho podvodu. V tom istom hoteli sa však nachádza aj Cis s nevlastným otcom, ktorého nahovoril na záťah.

Nastane všeobecný zmätok. Večer trápnych omylov a nedorozumení je výsledkom pokusov všetkých účastníkov vyhnúť sa ruke zákona i sebe navzájom. Divákom však ponúka množstvo komických situácií, úsmev, oddych a zábavu. Eleganciu vtedajšej doby. Príjemne prežitý, vtipný divadelný večer prostredníctvom príbehu manželských peripetií medzi mužom a ženou. Lebo základ týchto vzťahov sa ani stáročiami nemení.

Túto „kostýmovanú dobovku“ z obdobia viktoriánskeho Anglicka uvedieme v celoslovenskej premiére, s niekoľkými songmi z konca 18. a začiatku 19. storočia. Pôjde o výtvarne výpravnú inscenáciu so známymi piesňami, ktorá v sebe spája situačný, ako aj konverzačný humor, postavený na hravom príbehu, hereckej ľahkosti a nonšalancii.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy