Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Vianočná spomienka

Kde a kedy ?
Vianočná spomienka

Réžia: Svetozár Sprušanský, preklad: Igor Navrátil, texty piesní: Peter Uličný, hudobná úprava a nahrávka: Peter Zagar, hlasová príprava: Eva Pacovská, scéna a kostýmy: Dorota Cigánková, hrajú: Sook Faulková - Lenka Barilíková, Buddy - Marián Viskup 

 

Popis

Malý chlapec a svojrázna starenka - dvaja hlavní hrdinovia nášho príbehu - vás pozývajú do vianočného obdobia  prevoňaného vanilkou a škoricou. Hviezdy prenikavo svietia do noci a ja počujem hlas, ktorý sa ma tak zvláštne dotýka.

Komorná inscenácia bude nostalgickou spomienkou sedemročného chlapca Buddyho na jeho detské Vianoce. Spoznáva veľkú a nezištne úprimnú, priam materinskú lásku svojej vyše šesťdesiatročnej tety Sook. Príbeh plný snov, hravosti, dobrodružstva, javiskovej poézie...

Buddy, viem, kde nájdeme najkrajšie stromčeky na celom svete. Aj cezmín. S bobuľami takými veľkými ako tvoje okále. Rastú hlboko v lese. Tatko nám odtiaľ prinášal vianočné stromčeky: nosil ich na pleci. Bolo to tak dávno. Už sa neviem dočkať rána.

Krásu a vnútorný pokoj inscenácie podporia vianočné melódie plné harmónie a anjelského chvenia. Pokúsme sa spoločne zastaviť čas! V predvečer najkrajších sviatkov v roku. V čase Vianoc.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy