Piatok, 23. marec, 2018 | Meniny má Adrián
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Vianočná spomienka

Kde a kedy ?
Vianočná spomienka

Réžia: Svetozár Sprušanský, preklad: Igor Navrátil, texty piesní: Peter Uličný, hudobná úprava a nahrávka: Peter Zagar, hlasová príprava: Eva Pacovská, scéna a kostýmy: Dorota Cigánková, hrajú: Sook Faulková - Lenka Barilíková, Buddy - Marián Viskup 

 

Popis

Malý chlapec a svojrázna starenka - dvaja hlavní hrdinovia nášho príbehu - vás pozývajú do vianočného obdobia  prevoňaného vanilkou a škoricou. Hviezdy prenikavo svietia do noci a ja počujem hlas, ktorý sa ma tak zvláštne dotýka.

Komorná inscenácia bude nostalgickou spomienkou sedemročného chlapca Buddyho na jeho detské Vianoce. Spoznáva veľkú a nezištne úprimnú, priam materinskú lásku svojej vyše šesťdesiatročnej tety Sook. Príbeh plný snov, hravosti, dobrodružstva, javiskovej poézie...

Buddy, viem, kde nájdeme najkrajšie stromčeky na celom svete. Aj cezmín. S bobuľami takými veľkými ako tvoje okále. Rastú hlboko v lese. Tatko nám odtiaľ prinášal vianočné stromčeky: nosil ich na pleci. Bolo to tak dávno. Už sa neviem dočkať rána.

Krásu a vnútorný pokoj inscenácie podporia vianočné melódie plné harmónie a anjelského chvenia. Pokúsme sa spoločne zastaviť čas! V predvečer najkrajších sviatkov v roku. V čase Vianoc.

Odporúčame

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy