Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Z rúčky do rúčky

Kde a kedy ?
Z rúčky dorúčky

Réžia: Stano Slovák, hrajú: Martin Nahálka, Alena Pajtinková, Martin Šalacha, Ivan Vojtek, Karin Olasová a. h., Roman Poláčik, Eva Pavlíková, Ján Greššo, Branislav Matuščin, Jana Kovalčíková

Popis

Hra Michaela Cooneyho Z rúčky do rúčky je brilantne napísaná komédia v duchu modernej anglickej situačnej frašky a doslova prekypuje množstvom gagov a bláznivých situácií. Hlavný hrdina hry – Eric Swan – jedného dňa v podstate len náhodou objaví, že sociálny systém má isté trhliny a on ich začne využívať na  vylepšenie svojho rozpočtu. Diváci ho zastihnú v okamihu, keď mu jeho „nápady a prešmyčky“ začínajú prerastať cez hlavu a on sa z nich snaží vykrútiť. Spolu s ním čoskoro zistíme, že to nebude také jednoduché. Sledujeme, ako sa snaží oklamať vlastnú manželku, psychoanalytika, zamestnanca ústavu sociálnej starostlivosti a ďalšie a ďalšie postavy, ktoré sa na scéne nečakane a v najnevhodnejšom okamihu vynárajú. Rozkrúti sa komediálny chaos a kolotoč, „pri ktorom diváci doslova ručia smiechom,“ napísal jeden z renomovaných anglických kritikov.

Iskrivá komédia zámen o jednom malom podvodníkovi, dôverčivej manželke, príliš oddanej sociálnej pracovníčke, nie príliš dôvtipnom ujovi, skrachovanom pracovníkovi pohrebnej služby, prísnych úradníkoch a zadubenom podnájomníkovi.

Autor komédie, Michael Cooney (1987), žijúci v súčasnosti v Los Angeles, je synom svetoznámeho dramatika Raya Cooneyho – najúspešnejšieho komediálneho autora na svete. Diváci v DAB v Nitre poznajú jeho komédie: „1 + 1 = 3“ alebo „2 + 2 = 6“. Jeho syn Michael je dramatikom a filmovým scenáristom. Píše svoje hry v štýle dvoch žánrov. Jeho doménou sú na jednej strane temné psychothrillery, na druhej strane frašky so satirickými prvkami. K tým druhým sa radí komédia Z rúčky do rúčky. Svetlá rámp zhliadla prvý raz vo Windsorskom kráľovskom divadle v Londýne. Publikum rozosmieva už viac ako desať rokov vo všetkých veľkomestách sveta. Je plná zámen postáv, vtipu, prekvapivých momentov, situačného aj slovného humoru. Všetky postavy sú výborne a svižne napísané, ponúkajú hercom dokonalú príležitosť na vybrúsené komediálne výkony a divákovi dávajú možnosť zažiť herecký koncert kvalitnej zábavy.

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy