Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Centrum voľného času (Domino)

Centrum voľného času Domino

Štefánikova trieda 63, 949 01 Nitra

Popis

Prvá zmienka o budove súčasného CVČ Domina v Nitre na Štefánikovej ulici 63 (v centre mesta) je spojená s významným staviteľom Jánom Tomaschekom,  autorom budovy, ktorá bola postavená  pred druhou svetovou vojnou ako živnostenský  dom. Po znárodnení  roku 1948 budova  slúžila ako Dom armády. 
Československá armáda v roku 1953 darovala budovu deťom a mládeži k záujmovej a príležitostnej činnosti s cieľom vytvorenia  Krajského  domu  pionierov a  mládeže. 
Od roku 1992 zariadenia tohto typu boli premenované  na Centrá voľného času v rámci Slovenska.  11. 3. 1992  – bolo zariadenie slávnostne  premenované na Centrum voľného času Domino Nitra.  Náplň, obsah i rozsah činnosti sa s pribúdajúcimi rokmi  zmenili podľa spoločenskej potreby  a dopytu. Pamätníci si spomínajú na mnohé krúžky ako letecký modelár, železničný modelár, filmové štúdio mladých, ktoré reprezentovalo činnosť mládeže i v zahraničí. Hudobné, tanečné, spevácke skupiny účinkovali i na medzinárodných podujatiach detí a mládeže . Veľká sála budovy slúžila a slúži naďalej na kultúrne vystúpenia, súťaže, koncerty … Dnešné deti a mládež v 60 záujmových krúžkoch, súboroch a kluboch  vypĺňajú zmysluplne voľný čas už nielen v tejto spomínanej budove, ale i v lokalite sídlisk Chrenová a Klokočina a rekreačnej oblasti Zobora. 

Aktuálne hráme

Centrum voľného času (Domino) na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne

Odporúčame

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy