Utorok, 20. marec, 2018 | Meniny má Klaudius, Vítazoslav
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Centrum voľného času (Domino)

Centrum voľného času Domino

Štefánikova trieda 63, 949 01 Nitra

Popis

Prvá zmienka o budove súčasného CVČ Domina v Nitre na Štefánikovej ulici 63 (v centre mesta) je spojená s významným staviteľom Jánom Tomaschekom,  autorom budovy, ktorá bola postavená  pred druhou svetovou vojnou ako živnostenský  dom. Po znárodnení  roku 1948 budova  slúžila ako Dom armády. 
Československá armáda v roku 1953 darovala budovu deťom a mládeži k záujmovej a príležitostnej činnosti s cieľom vytvorenia  Krajského  domu  pionierov a  mládeže. 
Od roku 1992 zariadenia tohto typu boli premenované  na Centrá voľného času v rámci Slovenska.  11. 3. 1992  – bolo zariadenie slávnostne  premenované na Centrum voľného času Domino Nitra.  Náplň, obsah i rozsah činnosti sa s pribúdajúcimi rokmi  zmenili podľa spoločenskej potreby  a dopytu. Pamätníci si spomínajú na mnohé krúžky ako letecký modelár, železničný modelár, filmové štúdio mladých, ktoré reprezentovalo činnosť mládeže i v zahraničí. Hudobné, tanečné, spevácke skupiny účinkovali i na medzinárodných podujatiach detí a mládeže . Veľká sála budovy slúžila a slúži naďalej na kultúrne vystúpenia, súťaže, koncerty … Dnešné deti a mládež v 60 záujmových krúžkoch, súboroch a kluboch  vypĺňajú zmysluplne voľný čas už nielen v tejto spomínanej budove, ale i v lokalite sídlisk Chrenová a Klokočina a rekreačnej oblasti Zobora. 

Aktuálne hráme

Centrum voľného času (Domino) na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne

Odporúčame

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku 

Po stopách pravekých metalurgov. Svedectvo bronzového veku

Výstava trojrozmerných originálnych archeologických nálezov

Výstavy

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Výstava nových portrétnych fotografií hercov DAB

Stála výstava fotografií hercov od Norberta Eggenhofera

Výstavy