Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Minúta po minúte: Väčšina odberných miest v Nitre hlási zatiaľ malé počty

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitra, Levice, Topoľčany, Nové Zámky a ostatných okresoch v NR kraji.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...

Celoplošné testovanie v okresoch Nitra, Nové Zámky, Levice, Topoľčany, Šaľa, Zlaté Moravce a Komárno (minúta po minúte)

20:08 Vráble - Vo Vrábľoch sa ľudia neprišli testovať iba v autách, ale aj na bicykli. "Drive-in je prekonaný. V Hornom Ohaji sa dnes uskutočnil aj bike-in," napísala na Facebook stránku mesta radnica.

Skryť Vypnúť reklamu

K 18. hodine dnes urobili test 5520 záujemcom. 29 bolo pozitívnych

20:02 Nitra - Samostatné odberné miesto bolo včera a dnes do 17. hodiny zriadené na Orechovom dvore v Nitre, kde žije množstvo neprispôsobivých obyvateľov. „Je ich tam okolo 350, otestovať sa dali v podstate všetci. Pozitívni sú traja členovia jednej rodiny,“ povedal hovorca radnice Tomáš Holúbek.

Mesto dalo otestovať aj 54 bezdomovcov, pozitívny nie je ani jeden. V mestskom zariadení pre seniorov na Zobore robili testy 133 klientom, piati sú pozitívni – príznaky COVID 19 majú traja.

18:40 Vráble - Účasť občanov vo Vrábľoch dosiahla počas testovania svoje maximum v sobotu. K 12. hodine dnešného dňa sa testovania zúčastnilo 5104 občanov. Z nich bolo vyhodnotených ako pozitívnych 27 občanov, čo predstavuje 0,528 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

"Účasť občanov v dnešný deň je vzhľadom k predchádzajúcemu náporu slabšia. Napriek tomu som rád, že sme prejavili zodpovednosť voči sebe a svojmu okoliu a aj týmto spôsobom pomohli ochrániť zdravie seba a tiež zdravie svojich spoluobčanov," komentoval primátor Vrábel Tibor Tóth prostredníctvom sociálnej siete.

17:35 Topoľčany - Okres Topoľčany sa po oficiálnych sobotných výsledkoch zaradil medzi okresy s najväčším počtom pozitívne testovaných ľudí v rámci celoplošného testovanie. Ide o 1,84 % infikovaných z celkového počtu testovaných. „To, že máme najvyššie percento ľudí s pozitívnym výsledkom ma prekvapilo. V absolútnom vyjadrení to však nie je vysoké číslo. Je však dobré, že sme týchto ľudí zachytili, a zabránime tak šíreniu nákazy,“ povedala v nedeľu večer pre MY noviny primátorka Topoľčian Alexandra Gieciová.

Skryť Vypnúť reklamu

16:50 Nitra V Nitrianskom kraji bolo dnes do 12. hodiny otestovaných 60 316 osôb, 479 bolo pozitívnych. Čísla za jednotlivé okresy sú: Nitra 13 039 testovaných / 96 pozitívnych, Šaľa 4876 / 37, Zlaté Moravce 3461 / 28, Komárno 10 244 / 93, Nové Zámky 15 275 / 87, Levice 7914 / 29, Topoľčany 5507 / 109. Informácie nám poskytla Mária Lyžičiarová z Okresného úradu v Nitre.

16:01 Zlaté Moravce - Podľa prednostky Okresného úradu Zlaté Moravce Hany Kováčikovej bol záujem ľudí o testovanie v okresnom meste enormný. "Ako sme ráno ako krízový štáb išli po meste, videla som rady pred odbernými miestami od skorých ranných hodín. Veľmi ma to potešilo," povedala pre mestský informačný portál.

Niektorým odberným miestam ešte v piatok večer chýbali zdravotníci, a to nielen v rámci mesta, ale aj v okolitých obciach. Zlé vyhliadky mala napríklad obec Nemčiňany. "Približne o ôsmej večer sme vyhodnotili, že toto miesto nemá ani jedného zdravotníka. Otvorenie odberného miesta bolo teda ohrozené. Oslovila som moje dve kamarátky, zubárky, ktoré ešte neboli obsadené, tak som vedela, že je šanca. Bez váhania do toho išli a boli ochotné," uviedla Kováčiková.

15:05 Nitra - Väčšina odberných miest hlási 0 - 15 ľudí v rade. Mesto upozorňuje, že odberné miesto Orechov dvor - Komunitné centrum testuje len do 17. hodiny, potom sa odberný tím presúva na iné miesto.

13.26 Nové Zámky - V sobotu vykonali v rámci celoplošného testovania v novozámockej nemocnici 1560 testov, ktoré odhalili 33 ľudí s pozitívnym výsledkom. "Boli medzi nimi pacienti nemocnice aj rodinní príslušníci zamestnancov a ďalší ľudia," informoval hovorca nemocnice Ján Baček.

13.20 Kovarce (okres Topoľčany) - Kopačky vymenil za pomoc pri testovaní. Futbalista štvrtoligových Kovariec Erik Gregor počas oboch dní pomáha ako dobrovoľník testovaciemu tímu v Kovarciach.

12.25 Nové Zámky - Mesto otestovalo klientov nocľahárne a aj ľudí bez domova, ktorí navštevujú krízové kontaktné centrum. Test podstúpili aj zamestnanci sociálnych služieb poskytovaných mestom ako je domáca opatrovateľská služba, denné centrum, terénna sociálna služba. „Výsledky všetkých 76 oficiálne certifikovaných testov boli negatívne,“ informovala radnica.

12.00 Topoľčany - Vláda zverejnila definitívne čísla plošného testovania za sobotu: Otestovaných bolo 2 581 113 ľudí. Z nich bolo pozitívnych 25 850, teda jedno percento. Horšia situácia sa črtá v Žiline, Topoľčanoch, Ružomberku, Prešove.

11:45 Nitra - "Je ideálny čas ísť sa dať otestovať. Odberné miesta sú takmer prázdne, tímy čakajú len a len na vás," napísal na sociálnej sieti primátor Marek Hattas. Pripomenul, že od 12. do 12.45 hodiny je obedná prestávka.

11:00 Topoľčany - Odberové miesta v Topoľčanoch aktuálne hlásia minimálne alebo žiadne čakacie doby. Mesto Topoľčany na sociálnej siete zároveň prosí občanov, aby aj v prípade negatívneho testu dodržiavali opatrenia a boli opatrní.

10:35 Slovensko - Na mape je prehľad pozitívne testovaných obyvateľov podľa okresov

10:28 Okres Topoľčany - Po včerajších dlhých radoch je dnes na väčších odberových miest ľudoprázdno. Niektoré menšie obce otestovali iba do dvadsať ľudí. Väčšina obcí na sociálnych sieťach pozýva občanov, aby sa prišli otestovať, ak tak ešte neurobili.

10:07 Nitra - V teréne bolo včera vyše 600 ľudí. "Veľký obdiv patrí zdravotníkom, vojakom, policajtom, administratívnym pracovníkom, dobrovoľníkom, koordinátorom, ľuďom z mestského úradu. Vážime si prácu a nasadenie každého jedného. Všetci urobili maximum," píše radnica na sociálnej sieti.

Vyzdvihla tiež nezištnosť mnohých nitrianskych podnikateľov, ktorí sa ponúkli bezplatne zapožičať ohrievače, stany či poskytnúť ubytovanie v ich hoteli. Na viaceré odberné miesta prišli donášky s jedlom, ktoré poslali reštaurácie.

Mesto tiež ďakuje obyvateľom za tolerantnosť a pozitívne reakcie, ktorých bolo v sobotu omnoho viac ako tých negatívnych.

9:56 Nové Zámky - V priebehu soboty sa v meste spravilo 12 123 testov, ktoré v 57 prípadoch ukázali pozitívny výsledok. Testovania sa podľa radnice zúčastnilo približne 44 percent ľudí v meste.

Situácia pred odbernými miestami je v nedeľu výrazne pokojnejšia a čakacie doby sú kratšie.

9:45 Zlaté Moravce - Všetky odberné miesta v okresnom meste sú dnes zatiaľ málo vyťažené. Za včerajšok otestovali v Zlatých Moravciach 5343 ľudí. Z nich bolo 23 pozitívnych. V celom okrese sa v prvý deň celoplošného testovania na COVID-19 zúčastnilo 20 706 obyvateľov, z ktorých 118 ľudí malo pozitívny test.

9:30 Nitra - Na jednotlivých odberných miestach v Nitre je do desať ľudí. Drive-in sú voľné. Včera primátor odporúčal, aby boli v aute minimálne traja ľudia, polícia vraj autá s menším počtom nepustí.

9:20 Nitra - Nitran Stanislav Petrík je známy ako hokejový tréner a živí sa aj ako realitný maklér. Aj on sa zúčastnil v sobotu na plošnom testovaní na koronavírus. Mal na to aj pádny dôvod. „Desať som bol doma v karanténe, pretože som mal takmer všetky príznaky. Najskôr som mal večer zimnicu a dva dni trvala zvýšená teplota. Druhý a tretí deň ma boleli kĺby a svaly. Na štvrtý deň mi už nebolo nič, akurát týždeň nemám čuch," povedal.

"Výsledok sobotňajšieho testu znie, že som negatívny. Potreboval som to, aby som sa mohol vrátiť do práce. Takže mi spadol kameň zo srdca," dodal Petrík.

9:10 Nitra - Väčšia odberných miest hlási zatiaľ nulové alebo malé počty ľudí v rade. Drive-iny sú voľné, sú dva - na Agrokomplexe a pri Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

"Od 16. má pršať, preto odporúčame absolvovať test ešte predtým. Pred odchodom z domu si overte čakaciu dobu," odporúča radnica.

9:07 Nitra - V sobotu bolo v Nitre otestovaných 35 717 ľudí. Pozitívnych bolo 212, informuje radnica.

"Prosíme nezabúdajte, že ak ste mali negatívny výsledok antigénového testu, buďte naďalej opatrní a dodržujte všetky platné nariadenia. Po včerajšku veríme ešte viac, že túto situáciu môžeme zvládnuť jedine spoločne," napísala radnica na sociálnej sieti

8:30 Nitra - Poznáme výsledky testovania v Nitrianskom kraji za prvý deň. Okresnému úradu v Nitre ich poskytli velitelia regionálnych veliteľstiev: okres Nitra 84 575 obyvateľov - z toho 554 pozitívnych, okres Šaľa 24 585 obyvateľov - 137 pozitívnych, okres Zlaté Moravce 20 706 obyvateľov - 118 pozitívnych, okres Komárno 44 445 obyvateľov - 207 pozitívnych, okres Nové Zámky 55 299 - 352 pozitívnych, okres Levice 56 232 obyvateľov - 312 pozitívnych, okres Topoľčany 35 664 obyvateľov - z toho 560 pozitívnych. ´Údaje nám poslala Mária Lyžičiarová z Okresného úradu v Nitre.

Ako prebieha antigénový test?

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 11 136
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 459
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 206
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 878
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 4 647
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 983
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 573
 8. Od Česka až po Jadran 3 307
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 563
 10. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 479
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Ilustračné foto.

Dnes sa uskutočnil Aktív ŠTK pred štartom sezóny 2021/22.


4 h
Tréner Michal Ščasný dnes viedol veľmi mladé mužstvo FC Nitra.

Mladučký tím FC Nitra dnes vyhral pohárový zápas vo Veľkom Cetíne 7:0. Mnohých zaujíma káder, aký tvoria pod Zoborom pre tretiu ligu.


4 h
Vodič autobusu si natáčal nehodu.

Polícia vyzýva, aby si ľudia kolízie nenatáčali.


6 h
Detské ihrisko pod vodou.

Prasklo vodovodné potrubie.


13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodnú plochu v kameňolome využívajú tisíce ľudí, napriek tomu, že je tam zákaz kúpania aj vstupu. Dnes sa tam utopil mladý muž.


10 h

Muža obvinili z nedovoleného ozbrojovania.


14 h

Prasklo vodovodné potrubie.


13 h

Vodnú plochu v kameňolome využívajú tisíce ľudí, napriek tomu, že je tam zákaz kúpania aj vstupu. Dnes sa tam utopil mladý muž.


10 h

Už ste čítali?